Mide bulantısının rahatlatılması için zencefilli çay

Mide bulantısının rahatlatılması için zencefilli çay çok faydalıdır. Mideniz bulanıyorsa zencefilden mutlaka faydalanın. Mide üşütmesi, midenin bozulması ve yenilen yiyeceklerin dokunulması gibi durumlarda midemiz bulanır. Bu noktada doğal tedavilerden faydalanabiliriz. Mide bulantısının rahatlatılması için zencefil çayı da en etkili doğal tedavilerden biridir. Bu terkibi mutlaka denemelisiniz. Faydasını kısa sürede hissedeceksiniz.

Mide bulantısının rahatlatılması için zencefil çayı tarifi

Bulantı için en eski ve en etkili ilaçtır. Bu mide asitleri nötralize etmek, çeşitli sindirim enzimlerinin salgılanmasını teşvik eder. Bu nedenle, daha iyi sindirim yardımcı olur. Zencefil ayrıca mide kaslarının rahatlamasına yardımcı olan fenolleri içerir, böylece midenin aşırı aktivitesini azaltır ve kötü şeylerin daha hızlı geçmesini sağlar. Burada, çiğ, pişmiş, çay, bira ya da bu sorunu gidermek için herhangi bir başka biçimde herhangi bir biçimde zencefil alabilirsin.

İhtiyacınız olanlar: bal, 2 parça zencefil kökü, su 2-3 bardak, (istediğiniz gibi).

Zencefil kökü alın ve iyice yıkayın. Daha sonra zencefili soyun ve küçük küçük parçalayın. Daha etkin bir şekilde, onları çok daha küçük parçalar haline getirmek için ezin. Orta ateş sıcaklığında 2-3 bardak su kaynatın. Şimdi bu zencefili suya dökün. Kaynatmak için yaklaşık 5 dakika bekletin. İsterseniz bal ekleyin ve yavaş yavaş dinlenmek için bu çayı yudumlayın. Gerekirse bu işlemi tekrarlayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*