Mide bulantısını iyileştirmek

Bulantı sebebinin yeterince ciddi olmadığından eminseniz, bulantı tedavisi için yatıştırıcı ilaçlar çok etkili olabilir. Diğer durumlarda bir doktora danışılması kuvvetle önerilir. Mide bulantısı, üst mide rahatsızlığı hissi ve istenmeyen bir kusma isteği ile rahatsızlık hissi verir. Sabah mide bulantısı, hareket hastalığı, dehidrasyon, gıda zehirlenmesi, ilaçlar, kirlilik, yemek yememiş olmak, açlık vb. Gibi birçok nedene bağlı olabilir.

Bulantı için en eski ve en etkili ilaç zencefildir. Bu mide asitleri nötralize etmek, çeşitli sindirim enzimlerinin salgılanmasını teşvik eder. Bu nedenle, daha iyi sindirime yardımcı olur. Zencefil, midenin kaslarını rahatlatmaya yardımcı olan fenolleri de içerir, böylece midenin aşırı aktivitesini azaltır ve kötü şeylerin daha hızlı geçmesini sağlar. Burada, çiğ, pişmiş, çay, bira ya da bu sorunu gidermek için herhangi bir başka biçimde herhangi bir biçimde zencefil alabilirsin.

İhtiyacınız olan şey: 2 inç zencefil kökü, 2-3 su bardağı su, bal (istediğiniz gibi).

Zencefil kökü alın ve iyice yıkayın. Daha sonra zencefil soyun ve küçük parçalayın. Daha etkin bir şekilde, onları çok daha küçük parçalar haline getirmek için ezin. Orta ateş sıcaklığında 2-3 bardak su kaynatın. Şimdi bu zencefili suya boşaltın. Kaynatmak için yaklaşık 5 dakika bekletin.

İsterseniz bal ekleyin ve yavaş yavaş dinlenmek için bu çayı yudumlayın. Gerekirse bu işlemi tekrarlayın.

Kuru nane mide bulantısını geçirir

Mide rahatsızlığını önlemeye yardımcı olan ve bulantı probleminden kurtarmaya yardımcı olan taze kokulardan biridir .

İhtiyacınız olan şey: birkaç damla nane nane yağı, pamuklu çubuk veya pamuklu çubuk.

Pamuklu bez üzerine birkaç damla nane nemi yağ dökün. Doğrudan diş etlerine uygulayın. Eğer gerekli bulursanız tekrar başvurmalısınız. Pamuklu bez veya bulamadıysanız. Ellerinizi yıkayın ve elinize bir miktar yağ koyun. Şimdi doğrudan dişetlerinizi ovmak için parmak uçlarınızı kullanın.

Limon, Bulantıyı Gevşetir

Turunçgillerin kokusu (özellikle limon) karnınızı yatıştırarak mide bulantısını önlemeye yardımcı olur .

İhtiyacınız olan şey: 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı bal.

Limon suyu ve balı eşit oranlarda karıştırın. Elinizle iyice karıştırın. Şimdi yavaş yavaş yalamak veya bir kaşık kullanarak yavaş yavaş al.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*