zayıflatır mıMetabolizma kilo alacağınız ya da alamayacağınızın derecenin ölçütüdür. Metabolizma hızı sizin kilo vereceğiniz zamanın ne akdar uzun ya da ne kadar kısa olacağı ile de alakalı bir şeydir. Bir bayan vardır ne kadar çok yemek yese de yesin en ana yemekler tatlılar meyveler ve diğer yiyeceklerden tüketsin eğer metabolizması hızlı ise bu bayan kilo almaz.


Ama bir bayanda vardır ki genel de kadınlar kendilerini hep bu gruba sokarlar. Su içsem yarıyor gibi düşünen bayanlar.

Bu bayanların metabolizmalarında hız olarak sorunv ar demektir. Metabolizmalarını hızlandırmaları için bir şeyler yapmaları gerekmektedir.

Metabolizma için yapmaları gerekenler:

* Öncelikle su tüketimleri iyi bir seviyede olmalıdır. Su gerçkten önemlidir. Çoğumuz gün içersinde tüketmeyi dahi unuturuz. Ama ne kadar önemli olduğunu da bize ne kadar yarar sağladığını da aynı zamanda unuturuz.

* Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Bir diğer seçenekte mideyi boş bırakmamaktır. Midenizde hiçbir zaman açlık hissetmeden daha iyi şekillerde yani; sıklıklarda beslenerek onu hep çalışır durumda bırakmalısınız. En önemli madde bence bu; ne kadar mideyi çalıştırırsak o da p şekilde bize geri dönüşler verecektir.

* Mideyi ne kadar çok çalıştırmak istiyorsak o sıklıkla yemekler yemeliyiz demiştik. Ama elbette bunuda bir sınırlamaası ve bunun da bir şekli vardır. Yediklerimiz çok ağır olmamakla beraber her zaman hafif olmasına özen gösterilen besin değerleri olmalıdır.

* Meyveler ve sebzeler çok iyi bir şekilde tüketilmelidir. Bu meyve ve sebzelerin tüketimi sizin midenizi sık aralıklarla doyurarak çalıştırma metabolizma hızlandırma amaçlarında da başka güzelleşmenizi sağlar. Besinlerdeki vitamin değerlerini bedeninize yiyerek bir bir işlersiniz.

* Spor ile de beden güçlendirilmelidir. Bedensel hız kazanılmalıdır ve bedensel hareketler oluşturulmalıdır. Sabahları özellikle sporlara ve sporların saatlerine spor yapılan saat dilimleri aralıkları herşey özenli olmalıdır.

* Kan dolaşımlarınızı da hızlandırmanız gerekmektedir. Bunun için de elbette yapmanız gereken şey duş almak ve banyo yapmaktır. Güzerl kokulu ve duş alırken banyo yaparken zevk almanızı sağlayan jellerden duş jellerinden kullanmalısınız.

* Her zaman kendinizi üzüntü ve stresten arındırabiliyor olmalısınız. Çevrenizden ve özellikle de hayatta sizin elinizde olmayan şeylere üzümek denen birşey vardır. Bu çok ama çok tehlikeli birşeydir. Bu gibi birşeyiniz varsa mutlaka kurtulmalsınız. Ya da kurtulmayı öğrenmelisiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*