ZAYIFLADIMesut Yar son yıllarda aldığı fazla kilolarla dikkat çekiyordur. Son birkaç senede oldukça şişmanlamış ve tabiri caiz ise ekrana sığmamaya başlamıştı. O da bunun farkında olacak ki; karar verdi ve zayıfladı. Biz şimdi çok kolay yazıyoruz ve zayıfladı diyoruz ama Mesut Yar az uz bir kilo vermedi. Tam 40 kilo zayıflayan Yar, neredeyse 10 yaş gençleşti. Peki Mesut Yar ne yaparak ve nasıl kilo verdi? Merak ediyor musunuz?


Mesut Yar sağlıklı ve dengeli beslenerek zayıfladı. Şimdi Mesut Yar’ın diyetini uzun uzun anlatmayacağız size ancak bu zayıflama zaferinde öne çıkan bir konu hakkında bilgi vereceğiz.

Antakya Biberi 12 kilo zayıflattı!

Mesut Yar diyetinin son döneminde, hiç diyet yapmadan ve spor bile yapmadan sadece samandağ biberini yiyerek 12 kilo zayıfladı. Samandağ biberinin yağ yakıcı ve enerji harcatıcı etkisi olduğunu söyleyen Mesut Yar, samandağ biberini herkes yiyebilir, sağlık için de çok faydalıdır dedi.

Biz de samandağ biberinin zayıflatıcı etkisini merak ettik. Konu hakkında Diyetisyen ve NLP Uzmanı Serkan Tutar’ın birka çaıklamasını bulduk ve sizinle paylaşmak istedik. İşte uzmanından samandağ biberi gerçeği!

Diyetisyen ve NLP Uzmanı Serkan Tutar, “Bazı besinlerin termojenik etkisi bulunur. Termojenik etkisi olan besinler vücut ısısını artırdığı için kilo verme hızında artışlara neden olur. Samandağ biberinin termojenik etkisi bulunması, kilo verme hızınıza destek sağlar.

İçerisinde bulunan C vitamini nedeni ile antioksidan özellik gösterir. Antioksidanlar, vücuda zarar veren serbest radikallerin vücuttan uzaklaştırılması için önemlidir. Antioksidanlar cilt güzelliği sağlamasının yanı sıra bağışıklık sisteminin güçlenmesini de sağlar.

Samandağ biberi, acı olması nedeni ile su tüketimini artırır. Özellikle vücuttan yağ atımını artırmak için gerekli olan suyun daha fazla içilmesi için samandağ biberinin tüketilmesi bu açıdan avantajdır.

Samandağ Biberi Kilo Vermeyi Hızlandırıyor ama…

Samandağ biberini bazı bireylerin kullanması vücutta sağlıksız sonuçlar doğurabilir. Özellikle hipertansiyon sıkıntısı olan, midede gastrit, ülser ve reflü rahatsızlıkları olan bireylerin samandağ biberini tüketmemesi gerekir.

Samandağ biberini kullanırken bir yandan düzenli beslenme programı uygulamazsanız, sağlığınızda ciddi problemler meydana gelebilir. Tüketilecek her besin için miktar ve sıklık ön planda tutulmalıdır.” Diyor. http://www.hurriyetaile.com/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*