Mehmet Öz Zayıflama Hapı

mehmet oz zayiflama haplariMehmet Öz Zayıflama Hapı Konusunda Uyardı ve Asla Kullanmayın Dedi. ABD’de yaşayan ünlü Türk kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz zayıflama haplarına karşı cephe aldı. Zayıflama hapları, kilo verme ilaçları adı her ne olursa olsun asla kullanmayın uyarısında bulundu. Yeşil kahve dahil olmak üzere her türlü bitkisel ürünün faydasız olduğunu da sözlerine ekledi. Artık zayıflama hapı kullanmak tam bir delilik.

Mehmet Öz; Bu ilaçlar uzun vadeli faydalı değil. Yapılan araştırmaların içinde sahtekârlık varmış. Önerim lütfen, artık o ürünleri kullanmayın. Bunları destekleyen kelimeleri birkaç kez programımda kullandım, keşke o kelimeleri geri alabilsem, dedi.

ABD’deki Federal Ticaret Komisyonu, Öz’ün diyet tedavisi için önerdiği ilaçların işe yaramadığı yönünde karar vererek, üretici firmanın tüketicilere toplamda 9 milyon dolar ödemesine karar vermişti. Son olarak, geçen günlerde Batman’da bir internet sitesi aracılığıyla zayıflattığı iddiasıyla satılan ilacı alan 16 yaşındaki R. D. isimli genç kızın yoğun bakıma girmesinin ardından, bu konu yeniden gündeme gelmişti.

Prof. Dr. Mehmet Öz, D-Smart’ın davetlisi olarak Türkiye’ye geldi. Ortaköy Les Ottomans Otel’de soruları yanıtlayan Öz, Türkiye’de spordan uzak, hareketsiz bir yaşamın obezitenin artmasına neden olduğunu söyledi. Diyet ve sağlıklı beslenme için tavsiye ettiği ve tartışmalara yol açan “yeşil kahve çekirdeği” ile ilgili Prof. Öz, Zayıflama ilaçlarından uzak durulması gerektiğini belirterek Öz, “Zayıflama ürünlerden ve bitkisel ürünlerden uzak duralım, dengeli ve sağlıklı beslenelim” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*