salataMarul salataları diyetlerin vazgeçilmez aparatifleridir. Ama marul öylesine faydalı bir sebzedir ki aparatiflikten çıkarılıp ana yemek olarak yenmesinin vaktidir. Marul, zayıflama diyetlerinde baş köşeye oturtulması gereken harika bir diyet sebzesidir. Maruldan çeşit çeşit salatalar yapılabilir ve diyette aç kalma derdi böylece çözülecektir. Marulun zayıflamak için harika etkileri bulunmaktadır.


Light yoğurt, sarımsak, dereotu ve ince kıyım maruldan güzel bir marul salatası yapabilirsiniz. Elinizle parçaladığınız marul yapraklarına çok az zeytinyağ, 1 baş salatalık doğranmış beyaz soğan ve yarım limon sıkarak oldukça doyurucu güzel bir salata da hazırlayabilirsiniz. Yanında da 1 dilim tam buğdaylı siyah ekmek iyi gidecektir.

Marul kabızlığı giderir. Böylece diyette çok daha rahat etmenizi sağlayacaktır.

Marul yemek, yoğurtlu marul salataları, zeytinyağlı marul salatası yemek zayıflatır mı, marulun zayıflamaya faydaları nelerdir, diyette marul yemek gerekir mi, marul sağlık için ne gibi faydalara sahiptir? İşte marul ve marul hakkında bilinmesi gereken her şey..

Marul salataları diyette çok güzel doyurucu alternatiflerdir. Yoğurtlu marul salatası, bol ekşili soğanlı marul salataları hem daha iyi doymamızı sağlar hem de bağırsak fonksiyonlarımızın daha düzgün işlemesine yardım eder. Diyet yaparken kabızlık çekmemek için, daha sağlıklı ve doyurucu beslenmek için sık sık marul yemeliyiz.

Marulun sağlığa faydaları şunlardır:

Marul kabızlık giderir
Sinir sistemine iyi gelir
Regl ağrılarını dindirir
Balgam söktürücü etkisi vardır
Cilt güzelliğine karşı faydalıdır

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*