Limonata diyeti nedir ve nasıl yapılır, limon suyu zayıflatır mı, limon suyu nasıl içilirse zayıflatır, limon suyu ne kadar içilir, limonla zayıflayanlar var mı, limon diyeti kaç kilo verdirir ?


Limonata Diyeti içinde hiç katı yemeğin tüketilmediği bir diyet türüdür. Onun yerine saf limon suyu, akçaağaç şurubu ve arnavut biberi tüketilir. Bu diyetin temel olarak tarifi şöyle:

*İki yemek kaşığı limon suyu (taze sıkılmış olması daha faydalı), iki yemek kaşığı katıksız akçaağaç şurubu (�B� derecesinde)

*Az miktarda arnavutbiberi

*1 bardak kadar oda sıcaklığında ya da soğuk filtreli su

*Bütün bu malzemeyi karıştırın ve için.

Uzmanlar, günde 6 ile 12 bardak arası içilmesini önermekle beraber acıkıldığı zaman yemek yerine bu karışımın içilmesi gerektiğini belirtmişlerdir. Yatmadan önce sindirime yardımcı olan türde çaylar içmek veya �tuz-su banyosu� denilen uygulamayı yapmak ta faydalı olabilir. İki kaşık tuzu (iyotlu sofra tuzu değil) bir miktar suyla karıştırıp sabah ve akşam içmek sindirime yardımcı olmaktadır.

Bu diyet uygulanırken sanırım sıklıkla banyoya yakın olmanız gerekecek. Ayrıca diyetin uygulanması durumunda baş dönmesi yaşayabilir ve hasta hissedebilirsiniz. Çünkü vücudunuz pek çok kötü şeyden arınmaya çalışacak. Diyeti ilk olarak yazan, Stanley Burroughs kitabında oldukça uzun ve özenli şekilde diyetin nasıl uygulanması gerektiğini anlatmış.

Bu diyeti istediğiniz süre uyguladıktan sonra katı yemeklere dönerken dikkatli olmalısınız. Vücudunuzun uzunca bir süre yemek tüketmemiş olacağını hatırlayın. Yemeğe dönerken kişiler genelde portakal suyu ve hafif sebze çorbalarıyla başlamaktadır.

Limonata Diyetini Kullanmak

Bu diyet kısa süreli olmak üzere tasarlanmış. Aslında vücudu içten dışa temizleme amaçlı yapılmış olan diyet hızlı kilo vermeye de yarıyor. Zayıflamak için kolay bir yol olmadığı kesin. Aynı şekilde katı yemek tüketmediğinizden kendinizi bitmiş hissetme ihtimaliniz de yüksek. Her ne kadar uç bir yöntem olsa da kilo vermek ve vücudu dengede tutmak için etkili bir yol.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*