Limon, Pul Biber ve Yoğurt Kürü ile Zayıflama

Evde yoğurt yapmak ve ev yapımı doğal yoğurt yiyerek zayıflamak mümkün. Ev yapımı doğal yoğurda çeşitli baharatlar katıyoruz ve göbek yağlarından kurtuluyoruz. Yoğurdun içine, zencefil, zerdeçal, acı pul biber, limon suyu, doğal maden suyu gibi katkı maddeleri ekleyerek çok faydalı ve yağ yakıcı yoğurt kürleri yapabiliriz. Hazırladığımız yoğurt kürünü, uyku öncesinde ve sabah uyandığımızda kahvaltıdan önce tüketmeliyiz. Hangi tür yoğurt kürünü yaparsak yapalım, yoğurt kürünü uygulamaya en az 4 hafta aksatmadan devam etmeliyiz. Tek gecede zayıflanamayacağını hepimiz biliyoruz, öyle değil mi?

İlk zayıflama kürümüz: Limon-Pul Biber-Yoğurt Kürü

2 Yemek kaşığı kaymaksız yoğurt
1 çay kaşığı pul biber
Yarım limonun taze sıkılmış suyu

Malzemeleri karıştırın ve gece uyku öncesinde tüketin. Bu kürü tükettikten sonra başka hiçbir şey yenmediğini unutmayın. En az 4 hafta devam edin.

İkinci zayıflama kürümüz: Zencefil, Zerdeçal ve Yoğurt Kürü

2 Yemek kaşığı kaymaksız yoğurt
1 çay kaşığı çekilmiş zencefil tozu
1 çay kaşığı zerdeçal tozu

Malzemeleri karıştırın ve gece uyku öncesinde tüketin. Bu kürü tükettikten sonra başka hiçbir şey yenmediğini unutmayın. En az 4 hafta devam edin.

Üçüncü zayıflama kürümüz: Maden suyu, Limon ve Yoğurt Kürü

3 yemek kaşığı yağsız yoğurt
1 şişe maden suyu
Yarım limon suyu

Karışım hazırlığı:

3 yemek kaşığı yoğurda limon suyu ekleyin. Karışımı homojenize olana kadar iyice karıştırın, yavaş yavaş maden suyu ekleyin. Her şeyi bir araya getirirseniz, köpüklenebilir ve taşabilir.

Uygulama:

Karın yağlarını yakma, göbek eritme kürü, kahvaltıdan önce ve yatmadan yarım saat önce tüketilebilir.

Soda ayran limon kürünü uygularken, bu kürle birlikte bir diyet rutini uygularsanız, daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Eğer düzenli olarak uygularsanız, karın bölgesindeki yağların eridiğini göreceksiniz. Aynı zamanda, bu teknik bağırsaklar için de faydalıdır. Kabızlığa yönelik de uygulanabilir.

Dördüncü Yağ Yakıcı kürümüz: Zencefil Ve Limon Kürü

4 Limon
2 adet taze zencefil

2 parmak zencefili küçük küçük doğrayın ya da rendeleyin. Limonu da aynı şekilde ince halkalar şeklinde dilimleyin. Zencefilleri 1 litre suda bekletin. En az 1 gece 1 litre suda bekelttiğiniz zencefillere limon dilimlerini de ekleyin, yaz aylarındaysanız ve hava da sıcaksa tercihen üzerine buz ekleyebilirsiniz.

Bu limonlu zencefil kürünü gün içinde sık sık için. 1 litre zencefil limon kürü 4-5 bardağa eşittir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*