Lahana çorbası içmek ve lahana tüketmek, lahana suyu içerek diyet yapmak ve öğünlerde sık sık lahana tüketmek kilo verdirir mi ?Uzmanlar direkt lahananın zayıflamaya mucizevi etkilerinin olmadığını ifade ediyor hanımlar. Lahana kendi başına sizi zayıflatmıyor yani.Lahananın etkili olması için beslenmenizin düzenli ve dengeli olması da gerekiyor.Sağlık bir beslenme planı içinde dengeli besleniyorsanız lahana kullanarak kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.


Bir kaynaktan edindiğim bilgilere göre beyaz lahana diyetiş varmış ve bu diyet güzel sonuçlar doğuruyormuş.Ciddi sağlık sorunlarınız varsa lütfen önce doktorunuza danışın ve ondan sonra bu tip diyetleri uygulayın.

Lahana çorbası diyeti nedir?

Bir tür kolay zayıflama türü olan Lahana çorbası diyetini ilginçtir ki hiç bir diyet şirketi yada kuruluş bu diyetin kendileri tarafından bulunduğu ve patentini alma iddasını gütmemekte ve sorumluluk almak istememektedir. Bu nedenle piyasada birden fazla ve hatta onlarca lahana çorbası diyeti versiyonları dönüp durmaktadır.
Bu nedenle bazı firmaların Lahana çorbası diyeti iddiaları gülünç olmakta ve hatta gülünç olmaktan da öteye gidip işin maskaralığını çıkarabilmektedirler. Haftada 5-6 kilo vermeyi vaad eden bu şaklabanlara lütfen kanmayınız. Haftada 6-7 kilo verdiren hiç bir diyet sağlıklı değildir. Bir insan salgın hastalığa bile tutulsa bu kadar kısa sürede böyle bir ani kilo kaybı yaşayamaz.

Lahana çorbası diyeti ne işe yarar?

Lahana çorbası diyeti aslında sıkı bir diyettir. Lahana çorbası ile kolay zayıflamanın temel felsefesi ise istediğiniz kadar lahana çorbası içebilirsiniz şeklindedir. Vücudun halden düşemesi için 7 günlük diyetlerde özellikle belirli bazı yiyeceklerin takviyesi, lahana çorbası diyetinin başarısı için önemlidir.
Lahana çorbası diyeti sırasında Alkol tüketimi kesinlikle yasaktır. Meyve suyu gibi içecekler ise mevya tüketiminin izin verildiği belirli bazı günlerde serbesttir. Tabi mevya suyunun şekersiz olması gerekmektedir.

Lahana çorbası diyeti nasıl uygulanır: (7 günlük Lahana çorbası diyeti)
1. Gün – Lahana çorbası ve yanında muz haricinde sevdiğiniz bir meyve.

2. Gün – Lahana çorbası ve yanında az miktar tereyağı ile patates haşlaması içeren sebze,

3. Gün – Lahana çorbası ve yanında sebze ve meyve, ancak patates ve muz olmamalı,

4. Gün – Lahana çorbası ve yanında 8 taneye kadar muz serbest

5. Gün – Lahana çorbası ve yarım kilo dana eti ve 6 adet domates,

6. Gün- Lahana çorbası ve yanında istediğiniz kadar dana eti ve sebze (patates olmayacak)

7. Gün- Lahana çorbası ve esmer pirinç, sebze ve meyve (patates olmayacak) ayrıca şekeri alınmış meyve suyu,

Değişik diyet programlarında değişik diyet reçeteleri sunulabilir. Misal olarak soğan, doğranmış domates, havuç, mantar ve soğan çorbası karışımı da önerilebilir.Ancak temelde Lahana çorbası her zaman bulunur.

Lahana çorbası diyeti gerçekten işe yarıyor mu ve Kolay zayıflama sağlıyor mu?
Kısa sürede ani kilo kaybı bu diyetin karakteristiğidir. Ancak verilen kiloların bir kısmı vücuttaki su kaybı ve kas dokusunun erimesinden olmaktadır. Ancak Lahana çorbası diyetindeki besinlerin sağlıklı bir karışım olduğu da yadsınamaz. Size tavsiyem daha uzun zamana yayılmış ve daha esnek diyet programları ve reçeteleri olan Lahana çorbası diyetinin kolay zayıflama yollarına başvurunuz. Ayrıca uzun zamanlı bir yeme alışkanlığı değişikliği ile egzersiz ve sporla desteklenen Lahana çorbası diyet reçeteleri hem sizi kolay zayıflatır hem de kalıcı zayıflama için ideal bir yöntemdir.