Kilo Vermenin Kolay Yolları

hizli kilo verme diyetiKilolarınızla aranız nasıl, zayıflamak istiyor musunuz? O halde kilo vermenin, yağ yakmanın, incelmenin, forma girmenin kolay yollarıyla tanışın. Hızlı zayıflama hepimizin hayali. Ama hızlı kilo vermek oldukça riskli. Size vereceğimiz tüyolar tamamen sağlıklı ve kolay zayıflama prensiplerine dayanıyor. Kısa sürede yaptığınız diyet ve spordan daha net sonuçlar elde edeceksiniz. Diyetsiz kilo vermekse tam bir yalan. Diyet yapmadan ancak formunuzu korursunuz ama zayıflayamazsınız.





Spor yapıyorsanız, hızlı zayıflamak ve kolay yağ yakmak için ağırlık kaldırın. Ağırlık çalışarak kaslarınızı güçlendirin. Kaslarınızın çalışması çok daha kolay zayıflamanızı sağlıyor. Yavaş çalışmak, ağırlığı normalden yavaş kaldırmak kasları daha çok çalıştırıyor.

Koşmak, kilo vermek için güzel bir yöntem. Özellikle de haftada 4 saat koşmak ciddi bir kilo kaybı sağlayabilir. Koşmak kilo vermeyi hızlandırır. Koşmayı bıraktıktan sonra bile vücudunuz yağ yakmaya devam eder. Haftada 4 saat koşmak, koşulmayan zamanlarda da yağların yakılmasını tetikler.

Protein diyeti, yapıyorsanız şanslısınız. Protein diyeti yapmak zordur ancak çok daha kolay zayıflatır. Protein diyeti yapanlar, yemeklerde bol protein tüketenler daha hızlı kilo vermektedir. Protein diyeti yapmasanız bile, protein ağırlıklı besinlerin tüketildiği bir kahvaltı ya da öğle yemeği yemek, yemekten sonra daha fazla yağ yakmanızı sağlamaktadır.

Sabah yürüyüşü, etkili zayıflamanın önemli bir silahıdır. Sabah yürüyüş yaparsanız gün içinde metabolizmanız çok hızlı çalışır.

Yeşil çay içmek metabolizmayı hızlandırırken, yağ yakımını da kolaylaştırıyor. Buna ek olarak şekersiz ve kremasız kahve de yağ yakıyor.

Yoğurt, tam tahıllı gıdalar, baharatlı yiyecekler daha fazla yağ yakmanızı sağlayacaktır. Kahvaltıda düşük glisemik indeksli besinler yemek, sonrasında yapacağınız egzersizlerde daha fazla yağ ve kalori yakmanızı sağlar.

1200 kalorinin altında düşük kalorili bir diyet yaparsanız vücut kıtlık sinyalleri verir ve bu da yağlanmanıza sebep olur. Diyetteyseniz her gün en az 1200 kalori almaya dikkat edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*