Kilo Vermek İçin Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır

Elma sirkesinde bulunan organik asitler, mineraller, vitaminler ve enzimler vücudumuzun daha hızlı yağ yakmasına ve yağ birikiminin önlenmesine yardımcı olan metabolizmayı arttırır. Elma sirkesinde bulunan beta-karoten parçalanır ve yağın vücuttan çıkarılmasına yardımcı olur. Kan akışımızda glikoz içeriğini düşüren potasyum ve lif bakımından zengindir. Elma Sirkesi içindeki fiber miktarı toksinleri emer ve bağırsak hareketini geliştirir. Yani vücudumuz detokslanır.

Kilo Vermek İçin Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Bunu boş bir midede ve öğlen / akşam yemeğinden 30 dakika önce içmelisiniz. Bu, sindirimi geliştirir ve daha az kaloriyi yemeye yardımcı olan ve aşırı miktarda yemek yemeyi önleyen doygun hissetmenizi sağlar.

Vücutta su tutulmasını engeller.

Elma sirkesi de genel sağlığı geliştirir. Kolestrol seviyelerini düşürür, vücuttaki oksijen akışını geliştirir ve enfeksiyonlara neden olan bakterilerle savaşır.

Bir bardak ılık / normal suya 1 çorba kaşığı elma sirkesi ekleyin.

İyi karıştırın ve için.

Alternatif olarak, meyve / sebze suyuna ya da çaya da ekleyebilirsiniz (çok sıcak olmadığından emin olun). Bal enerji seviyesini arttırır ve besin isteklerini bastırır. Sindirim sürecini kolaylaştırır ve yağları yakmak için metabolizmayı artırır. Elma Sirkesi içeceklerine bir çorba kaşığı bal ekleyebilirsiniz.

Zencefil, doğal bir iştah bastırıcı olup, kendinizi uzun süre tok hissetmenizi sağlar. Sindirim ve gastrointestinal motilite geliştirir. Sirke içeceklerine 1 çay kaşığı sarımsak suyu veya bir tutam zencefil tozu ekleyebilirsiniz.

Salatalarınıza elma sirkesi de ekleyebilirsiniz. Sadece tadı arttırmakla kalmaz aynı zamanda vücudun tüm besin maddelerini absorbe etmesi için sindirimine yardımcı olur.

İpuçları ve Uyarılar:

Seyreltilmemişse elma sirkesi mide, hazımsızlık, bulantı ve mide ekşimesi rahatsızlıklarına neden olabilir.

Damıtık, süzülmüş veya pastörize elma sirkesi kullanmaktan kaçının. Etkili sonuçlar elde etmek için, ham, organik, filtrelenmemiş, pastörize edilmemiş elma sirkesi kullanın.

Seyreltilmemiş elma sirkesi özofagusa zarar verebilir. Bu yüzden içmeden önce suyla inceltmek daha iyi.

Elma sirkesi‘nin asidik yapısı diş minesine zarar verebilir. Hasarı önlemek için elma sirkesi içmek için sulandırıp kullanın.

Toksinleri boşaltması için bol su için.

Elma sirkesi İlaçlarla Etkileşim Yapıyor mu? Evet, etkileşim kuruyor. İlaçlarınızla etkileşime girip girmediğini bilmek için doktora danışmak daha iyidir.

Aşırı kullanılırsa, elma sirkesi hipokalemiye (düşük potasyum) katkıda bulunabilir, bu da kemik yoğunluğunu düşürür ve osteoporoza katkıda bulunur.

Osteoporozunuz varsa elma sirkesi kullanmayınız.

Diüretik, müshil veya diyabet veya kalp hastalığı için ilaç kullanıyorsanız, elma sirkesinin kendileriyle olumsuz etkileşime girmemesi için doktorunuza danışın.

Elma sirkesi Dozajı : Doğru dozaj kişiden kişiye değişir. Genellikle, günde ortalama tüketim, günde 6 çorba kaşığı aşmamalıdır.
Hangi Elma sirkesi markası iyi? Saf, organik, filtrelenmemiş ve pastörize edilmemiş olanları  kullanmanızı öneririz. Bu sirke, ana element ve% 5’lik asitli içerir.

Hamile insanlar Elma sirkesi içebilir mi? Elma sirkesi’in hamile ve emziren kadınlar için emniyetli olup olmayacağına dair kesin bir kanıt yoktur. Denemeden önce doktora danışmanızı öneririz.

Beslenmede Zengin Diyet: Kilo kaybederken doğru diyet korumak çok önemlidir. Vücut için gerekli besin maddelerini sağlar, enerjiyi korur ve şeker oymalarını önler. Günlük diyetinize taze meyveler, sebzeler ve yeşil yapraklı sebzeler ekleyin. Derin kızartılmış veya yağlı gıdalardan kaçının.

Egzersiz: Kilo vermek için fiziksel aktivite çok önemlidir. 15 dakikalık yürüyüş, esneme, yoga veya aerobik, kilo vermek ve metabolizma geliştirmek için günlük yapın.

Asla aç kalmayın: Kilo kaybına yardımcı olmaz, buna karşılık sizi zayıflatır ve kilo artışı yapan şekerler için can atarsınız.

Önemsiz, işlenmiş, yağlı, yağlı ve konserve gıdalar ve gazlı içecekler kaçınılmalıdır. En azından kilo verene kadar şekerli gıdalardan kaçının.

Abur cubur yerine yeşil çay, salata ya da meyve tercih etmek daha iyidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*