Karatay Diyeti

karatay diyeti yorumlarıKaratay Diyeti yapıp da zayıflamayan insan yok. Kilo vermek için Karatay Diyeti yapan bütün tanıdıklarım istisnasız kilo verdi. Bu rejimi yapan herkes memnun. Ben de merak ettim. Kilo sorunum olduğu için ben de Karatay Diyeti yapmaya başlıyorum. Diyeti yapmaya yeni başladım ve sizinle de paylaşmak istiyorum. Karatay Diyetiyle zayıflayanlar bana diyet listesi konusunda yardımcı oldu. Ayrıca kitap da satın aldım. Her gün Karatay Diyeti Kitabını okuyor hatta neredeyse hatim indiriyorum.

Hadi diyet yapmaya başlıyoruz. İlk kuralımız kural yok. Yiye içe kilo vereceğiz. Karatay diyeti sayesinde zayıflayanlar kervanına biz de katılacağız. Neden olmasın?

Hangi gıdalar metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur?

Baharatlar metabolizmayı artırır. Kırmızı acı biber, hardal ve diğer baharatlar metabolizmayı artırır.
Proteinli gıdalar daha tok tutar ve metabolizmayı artırır.
Kafein metabolizmayı artırır.
Yeşil çay içenlerde metabolizma biraz artar.

Karatay diyeti kitabını okudum bitirdim. Aslında kitabı tek kelime ile özetleyebilirim. Allah şekeri de şekeri icat edenin de belasını versin! Neymiş şu şeker ya. Ne çıkıyorsa hep şekerin başının altından çıkıyor. Yaşlandırıyor, şişmanlatıyor, binbir türlü hastalığa kapı açıyor. Rafine şekeri, şeker içeren her tür yiyecek ve içeceği asla evimize sokmuyoruz. Olduğu yere adım dahi atmıyoruz!

Şeker, beyaz un ve her tür trans yağ yasak.

Karatay diyetinin özeti bu aslında. Canan hoca ineklerin, koyunların falan doğada ot yediğini ve o bılım bılım yağları tahıllar sayesinde depoladığını ifade ediyor. O halde un ve undan yapılan her şey bize yağ olarak depolanıyor-muş.

Bol bol et yiyin, tavuk yiyin, yumurta yiyin, köy tereyağı ve zeytinyağdan şaşmayın diyor. Mantıklı ve lezzetli değil mi?

Kitabı okumadan karar veremezsiniz. Bence siz de Canan hocanın kitabını okuyun. Bu karatay diyeti benim aklıma yattı. Çok mantıklı ve uygulanabilirliği de oldukça yüksek. Diyet değil yaşam biçimi.

KARATAY KAHVALTI TABAĞI
07.00-09.00 arası (Her sabah)
• Az pişmiş 2 adet yumurta

Haşlanarak rafadan veya kayısı kıvamında ya da tavada düşük ısıda saf tereyağında fazla katı olmadan pişirilebilir. Omlet, menemen, çılbır, mıhlama, pastırmalı yumurta yapılabilir.
• Bir avuç içiniz kadar az tuzlu peynir

Az yağlı, light ya da krem peynir olmayacak! Koyun, inek veya keçi sütünden klasik beyaz peynir, eski kaşar, Erzincan deri tulumu, İzmir tulumu, Balıkesir sepet peynir vb. yöresel peynirler olabilir. Ancak yanında herhangi bir ekmek, poğaça, simit vb. yenmeyecek!

• Bir ince belli çay bardağı ceviz, fındık, fıstık, badem veya yerfıstığı içi
Kuruyemişler kavrulmamış ve tuzlanmamış olacak!
• Az tuzlu 10-15 adet zeytin

Üzerine zeytinyağı, limon, kekik ve pul biber eklenebilir.
• Domates, biber, salatalık, turp, maydanoz, nane, roka vb.

Doğal ve mevsiminde olmak şartı ile arzu edildiği kadar yenebilir.
• Limonlu çay veya süt içilebilir
Şekersiz ve tatlandırıcısız olarak!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*