Kahve Zayıflatır Mı

kahve diyetiKahve içmeyi severim. Özellikle de diyet zamanlarında her gün 2 kupa sütlü, şekersiz granül kahve içerim. Zaman zaman tchibo marka kahve makinemde espresso ve cafe crema yaptığım da oluyor. Çok kahve içesim varsa, aynı makinede filtre kahve de yapıyorum. Kısaca her çeşit kahveyi itinayla içerim. Türk kahvesi de dahil. Diyette kahve içmek iştahı kesiyor. Başka ne gibi faydası var bilmiyordum. Ben sadece iştahım kesilsin diye içiyordum. Meğerse bilimsel olarak da kanıtlanmış. Kahve zayıflatıyormuş.

Kahveyi nasıl içmeli?

Kahvenin hem tok tutmasını, hem metabolizmanızı çalıştırmasını hem de dikkatinizi arttırmasını istiyorsanız; kahveyi şekersiz, kremasız, şurupsuz, günlük sütle ya da sade olarak tüketmelisiniz.

Bir örnek:

Kastamonu’da Radyo Bir-inci’nin sahibi olan Beyhan Kendirci, aşırı kilo almasının ardından yaptığı araştırmalarla türk kahvesinin zayıflamaya olan etkisini ortaya koymuş oldu. Peki diyetisyenler bu duruma ne diyor?

Kastamonu’da Beyhan Kendirci, kısa bir süre önce dengesiz beslenmesi sonucu kilo aldı. Giydiği kıyafetleri olmayınca, mağazalardan kıyafet araştırmaya başlayan Beyhan Kendirci, istediği kıyafetlerin üzerine olmaması sonrası zayıflamaya karar verdi. Yolda yürürken de güçlük çekmeye başlayan Beyhan Kendirci, internet üzerinden yaptığı araştırmalar sonucunda, Türk kahvesi içerek zayıflanabileceğini tespit etti ve uyguladı. Her sabah düzenli bir şekilde Türk kahvesi içen Beyhan Kendirci, 10 günde 5 kilo vererek Türk kahvesinin zayıflamaya da etkisinin olduğunu kanıtlamış oldu. Türk kahvesinin zayıflatıcı etkisini keşfeden Kendirci, bunu kilolu bayanlara ve baylara da radyo aracılığıyla tavsiye etti.

Beyhan Kendirci, kısa bir süre önce 15 günde 6 kilo aldığını belirterek, “Daha sonra rahatsız olmaya başladım. Basküle çıktığım zaman 80 kiloyu gördüm. Mağazaya gittiğim zaman üzerime kıyafet bulamaz hale geldim. Yolda yürüyemez hale geldim. Bunun üzerine internetten araştırdım. Türk kahvesinin zayıflamaya iyi geldiğini okudum. Ben de, her saban bir fincan Türk kahvesi içerek 10 günde 5 kilo verdim. Bunu başardım. Bunu tüm kilolu bayanlara ve baylara tavsiye ediyorum” dedi.

Kilolarını verdikten sonra çok rahatladığını anlatan Kendirci, “Merdivenleri rahat inip çıkabiliyorum. Ayrıca ekstra bir şey yok. Spor yapmanıza gerek yok. Kahve içerek spor yapmadan da zayıflanabileceğini gördüm. Şu anda 74 kiloya kadar indim, hedefim 68 kiloya kadar inmek. 68 kiloya kadar indiğim zaman, ideal kiloma ulaşmış olacağım” diye konuştu.

Peki Türk Kahvesi Gerçekten Zayıflatır Mı?

Türk kahvesi metabolizmayı hızlandırıyor. Ayrıca sadece Türk kahvesi içerek zayıflamak gibi bir şey yoktur. Türk kahvesi sadece zayıflamamız için yardımcıdır. Günde 1-2 fincan Türk kahvesi içilebilir.

Günde 1-2 fincan Türk kahvesinin dışında kahve tüketiminde içindeki kafein miktarının yüksek olmasından dolayı aşırı doz alındığı zaman böbreklerimize, kalbimize, midemize birçok olumsuz etkisi oluyor. Aşırı dozdan sonra bu etkiler, bizim için dezavantajımız oluyor. Bu yüzden 1-2 fincan Türk kahvesi yeterli olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*