kiloİdeal Kilo Hesaplama

Bayanların fazla kilolarından ve yağlarından kurtulmak için yaptıkları pek çok yanlışlar bulunmaktadır. Eğer kilolarınızdan şikayetçi iseniz öncelikle ideal kilonuzun ne olduğunu bilmeniz ve buna göre hareket etmeniz gerekmektedir. İdeal kilo hesaplama programı ile sizde kilonuzun ne olması gerektiğini görebilir ve buna göre uygulamalar yapabilirsiniz.


İdeal kilonun tanımını yapmamız gerekir ise sağlık içerisinde bir ömür geçirebilmek için boyunuz ile orantılı olan kilo değerinizdir. Bu bize ne kazandırır diye düşünmeyin. Yapılan araştırmalarda verilen 1 kilo fazlalığın insanlarda en az 3 ay daha fazla yaşama imkanı sunduğu görülmektedir.  İnternet teknolojisini kullanarak pek çok ideal kilo hesaplama yöntemine ulaşabilirsiniz. Ancak en popüler olarak kullanılan ideal kilo hesaplama formülü kadınlarda ve erkeklerde aşağıdaki gibidir;

Kadınlarda ideal kilo: 45.5 + 2.3 X (İnç cinsinden boy – 60)

Erkeklerde ideal kilo: 50 + 2.3 X (İnç cinsinden boy – 60)

İdeal kilonuzu hesapladıktan sonra fazla veya eksik çıktığında tedirgin olmamanız gerekmektedir. İdeal kilonuzu öğrendikten sonra yapmanız gereken ilk şey doktorunuza danışmaktır. Doktorunuzun size söyleyeceği yolu izleyerek ideal kilonuza erişebilirsiniz.

İdeal kilonuza ulaşmak için kendinizi yemekten kesmeniz oldukça yanlıştır. Unutmayın ki ideal kilonuzu sağlayabilmeniz için önünüzde oldukça uzun yıllar mevcut. Bu kilo verme veya kilo alma işlemlerini uzun bir sürece yaymalı ve bu süreç içerisinde etkisiz diyet listelerini kullanmaktan ziyade sağlıklı beslenmeye dikkat edilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*