Kabartma Tozu Maskesi

Kabartma tozu ya da varsa karbonat kullanarak doğal güzellik maskeleri yapabiliriz. Cildimiz doğal bakım ile ışıldasın. Doğal maskeler içinde benim en sık kullandığım cilt güzellik maskesi kabartma tozuyla yapılan yüz maskesi. Çillerim var. Yüzümde yazın çil oluyor. Güneş lekesi ve sivilce izleri de hassas cildimin diğer kusurları. Benim cildim çok hassas. Güneşe çıktığımda hemen çilleniyorum ve uzun süre güneşte kalırsam yüzümde hemen güneş lekesi oluyor. Güneş lekesi, çiller, kahverengi lekeler için kabartma tozu maskesi uyguluyorum.

1 paket kabartma tozuna, 1 tatlı kaşığı yoğurt ve yarım limon sıkıyorum. Kıvam sulu olduğu için, kıvam vermek adına yulaf kepeği, eğer evde yulaf kepeği yoksa mısır unu ya da mısır nişastası ekleyerek macun kıvamına getiriyorum. Yüzüme gözlerimin ve dudaklarımın kıyısı hariç, güzelce sürüyorum. Bu noktada maske uygulama fırçası çok işe yarıyor. Ucuz bir fırça. Kozmetik ürünler satan yerlerden maske fırçası alabilirsiniz. Maske fırçasıyla sürdüğünüzde daha pratik oluyor.

Yüzüme sürdüğüm kabartma tozu maskesi en az 30 dakika bekliyor. Maske iyice kuruyunca, banyoya gidiyorum. Ilık suyla yüzümü ıslıyorum ve peeling yapa yapa maskeyi yüzümden çıkarıyorum.Sonra da her zaman kullandığım yüz yıkama jeli ile yüzümü sıkıyorum. Son olarak da gözeneklerim iyice sıkışsın diye yüzüme buz gibi su vuruyorum.

Unutmayın: Sıcak suyla yüz yıkanmaz. Yüzünüzü daima ılık ve soğuk suyla yıkayın. Serin su, yüzünüzdeki gözeneklerin sıkışmasını ve yüzünüzün pürüzsüz olmasını sağlar.

Hepsi bu kadar. Kabartma tozu maskesi haftada 1 kere yapılmalıdır. En az 1 ay devam edin. İlk kullanımda lekelerin açılmasını beklemeyin. Lekelerin açılması uzun bir süreçtir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*