sirinceye nasıl gidilirİzmir şirince nerede, izmir şirinceye nasıl gidilir, izmir şirince de tatil yerleri nasıldır, şirincede tatil yapmak nasıl bir duygu? Şimdi size izmir şirince hakkında izlenimlerimi anlatmak istiyorum. Yoğun diyet stresini biraz olsun atlatmak için eşimle şirince kaçamağı yaptık. Ve şirince de harika bir tatil yapma fırsatı yakaladık.


Şirince çok çok güzel bir tatil yeri. Şirince ye gitmek de kolay. Şirinceye gitmek için izlemeniz gereken yol şöyle; Biz şirinceye nasıl gittik?

Adım adım Şirince yolu ve Şirince’ye gitmek için takip etmemiz gereken güzargah

Şirinceye gitmek için İzmire geldiniz, gaziemirden İzmir ilinin Selçuk ilçesine geçeceksiniz. Selçuk’’a 8 km uzaklıkta olan Şirince’’ye varsa kendi arabanızla gidebilirsiniz, İzmir otabanına çıkarak, otobandan Belevi çıkışını kullanarak çıkmanız, İzmir’’den Aydın yönüne doğru gelirken Selçuk’’un girişinde göreceğiniz Şirince yol ayrımını takip etmeniz gerekecek. Artık Şirince’ye ulaşmanıza çok az kaldı.

Bu güzel yolculuğun tadını çıkarın. Yol o kadar zevkli geçiyor ki anlatamam. Umarım bu zevki sizler de tadarsınız.

Kendi arabanızla yolculuk yapmıyorsanız; Selçuk garajından Şirince’ye kalkan minibüsler, dolmuşlar bulunmaktadır.

Şirince, İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı ve Selçuk’a 8 km mesafede tarihi mimarisi başarıyla korunmuş turistik bir köydür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*