Hollywood Ünlüleri Nasıl Zayıflıyor?

celeb-dietsHangi ünlü, hangi diyeti yapıyor? Günümüzde o kadar çok diyet çeşidi var ki. Aklımız karışıyor. Ünlüler de kimi zaman kilolu oluyor, kimi zaman ipince çıkıyor ekrana. Özellikle bir film için ya da hamilelikte kısa sürede kilo alan ünlüler, nasıl oluyor da kısa sürede kilo veriyor? Ünlüleri incelten, zayıflatan ve kilo vermelerini sağlayan diyetler hangileri?

Alkali diyet, Dukan diyeti, Atkins diyeti, Detoks diyeti, Zone diyet, Beş faktör diyeti, HCG diyeti ve Zayıflama aşısı, bebek maması diyeti, Yemek değiştirme diyeti, Raw food diyeti, Lahana çorbası diyeti, Makrobiyolojik diyet.

Gördünüz mü, ne kadar da çok diyet tipi var. Ve biz bu zayıflama endüstrisi içinde birer müşteriden öte değiliz. Her şey para üzerine kurulu da diyebiliriz. Çünkü diyet yapmak özünde özenli ve masraflı bir alışveriş gerektiriyor.

Konumuza dönecek olursak; ünlülerin diyet tercihleri şu şekilde:

Demi Moore raw food isimli tuhaf bir diyet yapıyor. Meyve, sebze, tohum, baklagiller, kurutulmuş meyveler, fındık, deniz yosunu ve maden suyu tüketiyor.

Tehlikeleri ve olası yan etkileri: Bu diyetin dengeli bir diyet olarak uygulanması çok zordur. Yan etkileri besin yetersizliği, zamanla genel yorgunluk, osteoporoz sayılabilir.

Gwyneth PaltrowGwyneth Paltrow, Madonna, Joe Pesci Makrobiyolojik diyet yapıyor. Peki nedir makrobiyolojik diyet: Bu diyetin sırrı yüksek lif, düşük yağ ve sınırlandırılmış hayvansal gıdalardır. Tam tahıllı ürünler tercih edilir hatta bu yemekler beslenmenin yüzde 60’ını oluşturmalıdır.

Ne yenir ne yenmez: Meyve, sebze, tam tahıllı ürünler ve soya ürünleri içerir. Bazen çiğ, bazen pişmiş ama bol sebze yenmelidir. Balık ya da deniz ürünlerine haftada iki kez izin verilir.

Tehlikeleri ve olası yan etkileri : Diyet kalsiyum, demir, protein, magnezyum ve çinko bakımından düşüktür.Yan etkileri; demir eksikliği, anemi ve osteoporoz sayılabilir.

Sarah Michelle Gellar (Photo by Kevin Parry/WireImage)
Sarah Michelle Gellar (Photo by Kevin Parry/WireImage)
Sarah Michelle Gellar lahana çorbası diyetiyle zayıflıyor. Lahana çorbası diyeti; Yedi gün boyunca lahana, biber, soğan ve kereviz karıştılarak elde edilen çorba yenir.

Tehlikeleri ve olası yan etkileri : Bu diyet, özellikle kalsiyum, demir, çinko ve B vitaminlerini ortadan kaldırır. Kendinizi şişkin hisseder ve uzun vadede kilo alabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*