elma sirkesi zayıflatırİşte yeni sloganımız bu olsun. Her sabah elma sirkesi iç, zayıfla! Elma sirkesinin faydalarından nasiplenmek için illa ki her sabah elma sirkesi içmek de gerekmiyor. Zayıflamak için sabahları kahvaltı şart biliyorsunuz. Domates ve salatalık doğrayarak üzerine elma sirkesi dökebilir ve sirkeyi bu şekilde de tüketebilirsiniz. Yeter ki elma sirkesi bir şekilde vücudunuza girsin ve vücudunuz elma sirkesini alsın.


Elma sirkesinin sağlık için öyle çok faydası var ki. Cilt güzelliğinde de etkili, saç güzelliğinde de. Zayıflamada da etkili, sağlıklı yaşamda da..

Aslında insülin glikoz postanızı kan dolaşımınızdan alıp hücresel posta kutunuza taşıyan bir postacı gibidir. Her iki etki de (kan dolaşımınıza emilimin daha yavaş gerçekleşmesi ve şekerin kandan hücrelere daha hızlı ulaşımı) diyabet hastalannda kan şekeri seviyesini daha düşük tutar.

Bu denge; uzun vadede diyabet riskini bile yok edebilir. Elma sirkesinin açlık hissini engellemek gibi çabucak görülen faydaları da var. Bu fayda kiloyu engeller ve şekerin kandan hücrelerinize taşımasını daha etkili hale getirir. Fiziksel olarak aktif kalmanızı sağlayarak enerji seviyenizi artırır.

Bu yüzden patates ve sebzelere mayonez yerine kırmızı şarap sirkesi dökmeyi deneyin. Ya da yemeğe zeytinyağh ve sirkeli yeşilliklerden oluşan bir salatayla başlayın.Gazete Haberi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*