yürü kilo verSevgili hanımlar her gün yürüyün. Yürümenin zayıflamaya olan olumlu etkisi inanılmaz. Düşük tempoda ya da yüksek tempoda, önce azar azar ama sonra alıştıktan sonra gayet uzun mesafelerde yürüdüğünüzü göreceksiniz. Yeter ki adım atın ve hareket etmeye başlayın. Yürümek kesinlikle zayıflatıyor. Hiç diyet yapmasanız bile her gün düzenli yürüdüğünüz taktirde yavaş yavaş inceldiğinizi fark ediyorsunuz.


Yüksek hızda, tempolu yürümek tabi ki en güzeli. Hızlı adımlarla yürüdüğümüzde daha çabuk ısınıyor ve daha çok enerji harcıyoruz. Bu da yaktığımız yağın oranını artırıyor.

İlk günlerde o kadar tempolu yürüyemeye bilirsiniz ancak zamanla nefesiniz düzelecek ve siz de hızlı yürümeye başlayacaksınız. Ve göreceksiniz ki hızla kilo veriyorsunuz. Yürümenin mucizevi zayıflatıcı etkisine şahit olacaksınız. En kolay, en etkili ve bedava bir spor. Yürümek.

Psikolojik açısından da bizi olumlu etkiliyor. Açılıyoruz. Stresten arınıyoruz ve çok daha sağlıklı oluyoruz.

Önce yarım saat yürüyün. Sonra zamanla günlük yürüyüşünüzü 1,5 saate tamamlamaya çalışın. İnanın alışacaksınız ve bir daha yürümekten vazgeçemeyeceksiniz.

Sevgiler..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*