Yiyecekler eğer çok iştahlı birisi isek heryerde yanımızdan hiç ayrılmazlar. Hemen her yerde gerek çantamızda gerek muftakğa her girdiğimizde elimize alırız. Salonda televizyon karşısında birşeyler yeriz. Ve en tehlikelisi de yatak odamızda atıştırma diye kendimize klilo aldırma yollarına başvururuz.


Ama naparız BİLMEYİZ! Yatmadan önce yenilen yiyecekler direk olarak bize kilo olarak depolanmaya başladığını ne kadar çok kadın bilir. Evet bilmiyoruz ama şimdi hemen öğrenelim kilo vermek istiyorsak özellikle yakatak odamızdan yiyecekleri çıkaralım.

Çekmecelerin gözünde çikolatalar olmasın!!

Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Çok yüksek kalori değerleri içerir çikolatalar biliyoruz bunu. Ama bazıları elbette düşüktir ama gece vakti yatak odasında yenmesinden dolayı direk olarak bize zararlıdır. Kilo vermek istediğimiz dönemlerde bunları yapmak amaçlarımıza aykırı düşer elbette.

Her zaman yatak odasının çekmece gözlerinde ya da aynalarrın önünde ufakda olsa çikolataları taşıyanlar bu huylarından vazgeçmelilerdir. Alışveriş yaparken de dikakt etmek gerek. Çünkü bunları alan da sizsiniz. Almamalısınız. Diyetinize uygun düşen hangisi varsa eğer onu seçmelisiniz. Hiç yemeden de olmazç özeldiğiniz tatları arada yemelisiniz tabi ama yatak odasında değil ve geç saatte değil ve yatmadan önce değil! asla bu hataya düşmeyin derim size.

Eşinizden gizli yemeyin!

Onun da sizi çoğu kez uyardığı bir konu ise ve o da fark ediyorsa yatak odasında olan yiyeceklere çok düştüğünüzü sakın ha bu rahatsızlığı karşısında daha da çok üstelemeyin bu huyunuzu. Bu size zararlı mı zararlı o zaman neden bile bile bunu yapıyorsunuz ki. Bunu düşünün insan kendisine zararlı olduğunu bildiği halde neden bunları yapmaya devam etsin ki.

Kilolarınızdan yatak odanızda sakladığınız yiyeceklerin çokluğu kadar uzak tuttuğunuzu sizlere hatırlatırım ne kadar çok bu yiyeceklere düşer ve bu huyunuzu alt etmek için çabalar göstermezseniz işte o zaman kilo vermek için amaçlarınıza ulaşmak için çok daha çok şey yapacaksınız demektir bu.

İyi düşünün. Ve kurtun şu huydan artık! Sökün atın gitsin! Güzel ince günlerinize daha da çok yakınlaşın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*