dukan et diyetiÖyle bir diyet var ki; kısa sürede zayıflamanızı sağlıyor. Çok kısa sürede zayıflamak istiyorum, hemen zayıflamam lazım, evleneceğim düğünüm olacak, kısa sürede gelin diyeti yapmam lazım diyenler için harika ve test edilmiş bir diyet tavsiyem olacak sizlere. Dukan diyeti, tamamen zayıflama garantili, kesinlikle zayıflatan ve oldukça kolay bir diyettir. Ben de 2 senedir dukan diyeti yapıyorum. Sonuç olarak 40 kilo verdim.


Dukan diyeti benim yaptığım en kolay ve uzun soluklu diyetti. İyi ki dukan diyeti ile tanışmışım. Protein diyeti olarak adlandıracağımız dukan diyetinde temel protein ile beslenmektir. Bloğumda bu konu ile ilgili sayısız yazı yazdım. Bakın, buradan Dukan diyeti yazılarıma ulaşabilirsiniz. Ve siz de zayıflamanın en kolay yoluna girebilirsiniz.

Protein diyetinin özünü kısaca anlatayım.

Proteinler tamamen serbest ve sınırsız. Saf proteinlerden söz ediyorum elbet de. Yağsız olmak zorundalar. Kırmızı et ve beyaz et kesinlikle yağsız olmalı. Yumurtanın sarısı sınırlı. Ancak yumurta akı da sınırsız. Süt ve her çeşit süt ürünü yine yağsız olmak şartı ile sınırsız. Bu diyetin özü işte bu. Her çeşit yağ hayvansal ya da bitkisel olsun kesinlikle yasaktır.

Sebze de serbest olmak ile beraber yediğiniz sebze miktarı her zaman proteinden az olmalı. En çok protein en az sebze şeklinde yemelisiniz. Dukan diyeti hakkında bu konular işinize yarayacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*