hızlı kilo verme yollarıDünya üzerinde pek çok diyetisyen tarafından geliştirilen ve tavsiye edilen, kimi zaman bazı diyetisyenlerin şiddetle karşı çıktığı, kimi zaman bazı ülkelerde milyonlarca kişiyi zayıflattığı iddia edilen, kısaca bilinen en etkili ve en hızlı zayıflatan diyetler..Bu diyetler sayesinde zayıflamak hem kolay hem de hızlı oluyor. Ortak özellikleri ise yağ alımını kısıtlamak, daha çok proteine yönelmek.


Dukan diyeti

Dukan dört aşamadan, sadece yağsız protein ve yulaf kepeği yemek sağlayan ‘saldırı’ aşaması olan ilk dayanmaktadır. İlk aşamanın ardından, bu tür meyve ve sebze gibi diğer gıdalar sonra yavaş yavaş diyet geri eklenir.

Uyarı: “İlk aşamada birkaç anahtar vitamin ve mineraller açısından son derece kısıtlayıcı ve eksiktir. Eğer Dukan diyet takip edecekseniz, o zaman kesinlikle özellikle ilk ‘saldırı’ aşamasında, ihtiyacınız olan tüm vitamin ve mineralleri elde etmek amacıyla bir multivitamin takviyesi almanızı tavsiye ederim. ”

Çok düşük yağlı diyetler

Kalori kesmek için çok etkili bir yoldur, yağ kesmek çok Gram gram yağ için olduğu kadar çok kalori protein ya da karbonhidrat olarak iki kez sağlar.

Uyarı: “Belki kalplerini sağlıklı tutmak için yağ kesmek isteyen bazı insanlara rağmen, bazı yağlar diyet için önemlidir. Bu esansiyel yağ asitleri sağlar ve yağda çözünen vitaminlerin emilimi için gerekli A, vücudun bu vitaminleri absorbe getirememe yağ yeterli olmadan D, E ve K. ”


Düşük karbonhidratlı diyetler

protein diyeti zayıflatır mı

 

Bu tip bir diyet (meyve ve nişastalı sebzeler gibi hatta sağlıklı karbonhidrat) karbonhidrat atlama ve yağsız protein seçimine dayalıdır.

Uyarı: “Karbonhidratlar sağlıklı ve dengeli bir diyetin önemli bir parçası olan ve erkeklerde sağlıklı bir bağışıklık sistemini desteklemek Vitamin C ve B, gibi önemli besin bir dizi sağlar. Karbonhidrat düşük diyetler kabızlık gibi sindirim sorunları riskini artırır, lif alımı oldukça kısıtlı olabilir. ”

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*