elma sirkesiElma sirkesi mucize mi yoksa teselli mi, safsata mı yoksa gerçek mi, elma sirkesi gerçeklten zayıflatır mı, elma sirkesinin zararları var mı, kimler elma sirkesi içmemeli, elma sirkesinin miğdeye zararı var mı, elma sirkesini nerden ve nasıl almalıyız, her elma sirkesi zayıflatır mı, doğal elma sirkesi mi, market tipi elma sirkesi mi?


Elma sirkesi kesinlikle zayıflatır. Elma sirkesinin zayıflattığı yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde de kanıtlanmıştır. Her gün suya katılıp içilen elma sirkesi vücuttaki yağların kısa sürede yakılmasına son derece faydalı oluyor. Elma sirkesi içilerek güne başlandığında kişi o gün süresinde daha çok yağ yakıyor.

Japon Beslenme ve Yemek Bilim Kurumu sirkeye keskin kokusunu ve ekşi tadını veren ana maddesinin yağ yakıcı bir özelliğe sahip olabileceğini açıkladı. 175 aşırı kilolu Japon erkek ve kadının katılımıyla yaptıkları araştırmada, her gün bir içeceğe 1-2 kaşık elma sirkesi karıştırıp 12 hafta boyunca tüketenlerin tüketemeyenlere göre beden kitle indeksinde düüşü, iç yağlanmalarında azalma ve bel çevrelerinde incelme kaydedilmiş.
elma sirkesi
Araştırma sonucunda sirkenin içindeki asetik asidin, protein salgılayarak yağların parçalanmasını sağlayan genleri harekete geçirdiği tespit edildi.

habertürk

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*