Dukan diyeti mi daha etkili yoksa Karatay diyeti mi? Dukan diyeti mi çok zayıflatır, Karatay diyeti mi? Dukan mı sağlıklı yoksa Karatay mı? Hangi diyet sizi daha hızlı zayıflatır, hangisi strese sokar, hangisi mutlu eder? Kendi kişisel deneyimlerimi size aktarmak isterim. Her iki diyeti de yapmış bir diyetzade olarak.


Henüz diyetzede olmadım çok şükür. Umarım hiç o sınıfa dahil olmam. Dikkat edersek hiçbirimiz diyetzede olmadan sağlıklı bir şekilde zayıflayabiliriz. Burada iş o ya da bu diyetde değil kendimizde bitiyor. Biz nasıl kilo aldık. Size bu işin sırrını söyleyeyim mi arkadaşlar; Nasıl şişmanladıysan öyle zayıflarsın!

Şişmanlarken hangi hataları yaptık, neleri abarttık, neleri kabarttık, nasıl yedik, nasıl içtik, ne yedik, ne kadar ve ne zaman yedik?

Yeme biçimimiz, acıkma süremiz, kendimizi aç bırakma sınırımız, acıktığımızda nelere saldırdığımız çok önemli. Kilo alma sürecinde yaptığımız hataları telafi eder, aynı hataları yapmaz ve sağlıklı yiyecekleri tanırsak bu sorunu kendi başımıza da çözebiliriz. Ben yaptım mı? Evet yaptım. Açıkcası çok da güzel yaptım. Bu telafi bana 33 kilo zayıflama olarak döndü.

Şimdi gelelim esas meselemize: Dukan diyeti mi yoksa Karatay diyeti mi?

MUTLU ZAYIFLAMAK MI, HIZLI ZAYIFLAMAK MI?

Konunun özeti bu aslında. Siz hangisini tercih ederdiniz? Mutlu kilo vermeyi mi yoksa hızlı kilo vermeyi mi? Dukan diyeti sizi hızlı zayıflatacak ama bir o kadar mutsuz. Karatay diyeti ise o kadar hızlı sonuç vermeyecek. Evet sizi dukan kadar kısa sürede istediğiniz kiloya indirmeyecek ama mutlu olacaksınız. Mutlu kilo verecek, yediklerinizden tat alacaksınız.

Kuruyemiş tüketecek, incir, gün kurusu gibi geleneksel tatlardan mahrum kalmaksızın her akşam ailenizle aynı sofrada ortak tencereden yemek yiyebileceksiniz.

Karatay diyeti yaparsanız; market market dolaşıp en az kalorili tatlandırıcıyı aramak, diyet ürünlere bir ton para saymak, tamamen yağsız ürün bulamayıp strese girmek zorunda kalmayacaksınız. Yulaf kepeği denen o tatsız şeyi Karatay diyetinde de kullanabilirsiniz aslında. Bunda sakınca yok hatta yarar var. Çorbalarınıza kıvam vermesi açısından yulaf kepeği kullanabilirsiniz. Ama light ürün adı altında bua cımasız diyet pazarında ekstra masrafa girmemiş olacaksınız.

Karatay Diyet Kitabı’nı alıp okumanızı tavsiye ederim. En güzeli en bildiğimizdir. Bildiğimiz sevdiğimiz beslenme şekli ile daha mutlu zayıflayabiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*