Dukan diyeti yapmaya karar verdiyseniz birkaç önemli kuralı bilmenizde fayda var. Dukan diyeti yapacak kişileri uyarıyoruz. Dukan diyeti kısa süreli yapılacak, 3-5 ay sonra bırakılacak bir diyet değil. Eğer bu şekilde yaparsanız verdiğiniz kiloları geri alır ve hatta sağlığınızı bile kaybedebilirsiniz.


Dukan uyarıyor. Dukan diyeti bir ömür boyu sürdürülmesi gereken çok önemli bir beslenme stili.

Yulaf kepeği kelimesini dukan diyeti yaptığınız sürece sık sık işiteceksiniz ve söyleyeceksiniz. Dukan diyeti yapanlar diyet boyunca, kilo verseler ve hatta ideal kilolarına ulaşsalar bile yulaf kepeği tüketmeli. Dr. Dukan böyle söylüyor. Her gün 2 çorba kaşığı yulaf kepeği hayatınızın bir parçası oluyor.

Su içmek de bu diyette olmazsa olmaz. Yine Dr. Dukan uyarıyor! Eğer dukan diyeti yapıyorsanız her gün 2 litre su içmek zorundasınız. Ancak bu şekilde yaktığınız yağları vücudunuzdan atabilir ve zayıflayabilirsiniz.

Bir diğer dukan diyeti kuralı da yürümek. Her gün 45 dakika yürüme kuralınız var. Dukan diyeti yaptığınız süre boyunca ilk başta 20 dakika daha sonra 45 dakika yürümek zorundasınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*