Dukan diyetinin zararlarını araştırırken, kendimden bir şeyler buldum. Evet sevgili okuyucularım. Dukan diyeti gerçekten de yaşlandırıyor. Aslında Dukan diyeti yaparken bunu kendim uydurmuştum. Kendimde böyle bir his vuku bulmuştu. Dukan diyetinde olduğum süre boyunca nedense yorgun ve güçsüz, çoğu zamanda kendimi mutsuz hissediyordum. Meğer bu bilimsel bir veriymiş. Meğersem gerçekten de metabolizmam yaşlanıyormuş.


Dukan diyeti zararlı mı, dukan diyetinin ne gibi zararları var, dukan diyeti sağlığı bozar mı gibi bir araştırmaya giriştim. Ve sonunda pek çok uzmandan pek çok bilgiye ulaştım. Bunlardan en çarpıcı olan; dukan diyeti yaşlandırıyormuş!

Peki nasıl?

Malumunuz Dukan diyetinin temelleri proteine oturtulmuş. Sabah öğle akşam acıktığımız her vakit protein ile besleniyoruz. Bu da vücudumuza aşırı protein aldığımız anlamına geliyor. Haliyle aşırı protein yüklenmesi, organizmalarda metabolik stres oluşturduğundan erken yaşlanmaya yol açıyor. Zaten Dukan diyeti yapanlar bilir; siz de kendinizi bu diyet süresince aşırı depresif ve asabi hissetmiyor musunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*