Dukan diyeti yorumları dedim ama bu konuda sadece benim yorumumu okuyacaksınız sevgili hanımlar. Dukan diyeti ile epeyce kilo verdim. Tamam naz yapmadan şu ana kadar kaç kilo zayıfladığımı itiraf edeceğim; 33 kilo. Şimdiye dek 33 kilo verdim ama sanırım 15 kilo daha vermem lazım. ocak 2012’de başladığım bu yorucu zayıflama serüvenim Kasım 2012 itibarıyle hala devam etmekte. Ve ben artık çok yoruldum.


Dukan, diyetini anlatırken sınırsız et, tavuk, yumurta ve süt ürünleri tüketerek strese girmeden rahat rahat kilo vermeyi vaat ediyor. Peki ya gerçekten de strese girmiyor muyuz?

Sebze-protein günleri tam bir bayram bizim için. Çünkü domates, salatalık, marul ve daha pek çok özlemini duyduğumuz sebzenin tadına varıyoruz. Saf protein günleri beni nedense içten içe yakıyor. İçimde değişik bir açlık ve susama hissi uyandırıyor. Sebze yemediğimden olsa gerek, ne yersem yiyim tam anlamıyle kendimi mutlu hissetmiyorum.

Bolca ayran içiyorum. Bazen şekersiz portakallı gazoz, ayda yılda bir de şekersiz kola içtiğim oluyor. Gene de benim favori içeceğim evde light yoğurt-tuz ve kuru nane ile hazırladığım soğuk ayranım. Ayranın içine kuru nane katınca ve nane de bir süre bekleyince ayranın tadı gerçekten güzelleşiyor.

Dukan zayıflatır. Bundan şüpheniz olmasın. Yeter ki kurallara uyun. En ufacık kaçamak bile kilo verme hızını yavaşlatıyor bunu da unutmayın sevgili hanımlar. Ben bazen kaçamak yapıyorum ve 1 ay hiç kilo veremiyorum.

Beni tahrik edenler, yulaf kepeği ile yaptığım kek ve arada severek tükettiğimiz dukan pudingler. Bazen delirmişçesine saldırıyorum bunlara. Kepek limitini aştığım da olmuyor değil.

Yulaf kepeğinden tatsız tuzsuz krepler falan yapmayı boşverin, maydanozlu, peynirli güzel ekmekler, poğaçalara yönelin. O zaman diyetin tadını daha da çok alacaksınız.