Dukan diyeti, protein ağırlıklı beslenmeye dayanan, bol protein, az karbonhidrat tipi bir beslenme planıdır. Her öğünde yediğiniz karbonhidrat yani sebze miktarı kesinlikle yediğiniz protein türünden daha az olmalıdır. Ve protein tamamen yağsız, light olmalıdır.


Dukan diyetinde light, tatlandırıcısız, zero tipi kola serbesttir. Bunun dışında mecburi olan bir içecek vardır ki, eğer dukan diyeti yapıyorsanız her gün bu sıvıyı içmek zorundasınız. Yani her gün 2 litre su içmek zorundasınız. Eğer dukan diyeti yapıyorsanız ve gerçekten kilo vermek istiyorsanız 2 litreden az olmamak kaydıyla 3-4 litre su içmelisiniz.

Suyun yanı sıra yemeklerde yağsız yoğurt ile yaptığınız ayran, yağsız süt ve kefir içebilirsiniz. .ay ve kahve de serbesttir. Şeker elbet de yasak. Dukan tatlandırıcıya müsade diyor ancak biz tavsiye etmiyoruz. Sağlığınız açısından tatlandırıcı kullanmasanız daha iyi edersiniz.

Dukan diyetinde her sabah 1 bardak yağsız süt içmek zayıflama sürecinizi hızlandırır. İçerisine biraz granül kahve koyarsanız tadını da değiştirmiş olursunuz ve klasik süt tadından sıkılmamış olursunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*