Dukan Amca Diyeti

dukan yumurtaDukan amca diyeti sayesinde 25 kilo verdim. Dukan diyeti zayıflatan, garantili, yapması zor bir diyettir. Dukan diyetini yapmak için cüzdanınıza ve sabrınıza güvenmeniz gerekiyor. Çünkü et, süt, yumurta yenmesi gereken bu diyette ülkemiz şartlarında alışveriş yapmak çok pahalıdır. Kırmızı et şu günlerde o kadar pahalı ki, dukan diyeti yaparken sık sık tavuk eti yemek zorundasınız. Tavuk eti, hormon sorunu nedeniyle riskli olabiliyor. Doğal serbest yemlenen tavuk yemeye çalışın ama bu da maalesef maliyeti yükseltecektir.

Dukan Amcanın Diyeti Neden Zor?

Dukan diyeti yapmak zor. Üstelik de yorucu. Çünkü Dukan Diyeti yaptığınız zaman yemeklerinizi özel olarak sürekli kendiniz yapmalısınız. Her gün her öğünde özel menüler hazırlamalısınız. Tavuk ızgara, balık ızgara, balık buğulama, köfte, bonfile, yoğurtlu cacık çeşitleri, salatalar derken sürekli hazırlanması gereken değişik yemekler çıkacak. Acıktım gidip hemen bişiler atıştırayım gibi bir lüksünüz yok yani.

Dukan Diyeti, maliyet açısından çok zorlayıcı bir protein diyeti. Ülkemizde et o kadar pahalı ki, normal şartlarda bile ayda bir yediğiniz kırmızı eti sık sık yemek zorundasınız yoksa zaten başka yiyecek bir şey olmadığı için aç kalırsınız. Balık da keza dukan diyetinde sık yenir. Haftada 3 kez balık yemelisiniz. Peki ya bütçeniz, dukan diyetine uygun mu?

Eğer bütçeniz dukan protein diyeti yapmak için elverişliyse, her zaman bu tür pahalı gıdaları alacağınızı düşünüyorsanız ve yemek yapmak için zamanınız ya da yardımcınız varsa buyrun dukan diyetine.

Dukan diyeti kanıtlanmış bir zayıflama sistemidir. Gerçekten kilo verirsiniz ve sık sık yemek yediğinizden dolayı da aç kalmazsınız. Aç kalmadan zayıflarsınız. Çünkü Dukan Amca diyetinde serbest bıraktığı yiyecekleri acıktıça yemenizi tavsiye eder. Böylece açlık kıtlık yoksunluk hissetmezsiniz. Daha kolay kilo verirsiniz. Yemek yediğiniz için de yüzünüz çökmez.

Dukan diyeti yapmak maliyet açısından zor olsa da zayıflattığı için psikolojiye yararlıdır. Hemen zayıfladığınızı görebilirsiniz. Diyet kısa sürede etkilerini gösterecektir. Aynada ve tartıda günbe gün zayıfladığınızı göreceksiniz. Her tartılışta kilo verdiğinizi farkedeceksiniz. Harika değil mi?

Karar verin. Dukan Diyetine evet mi?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*