Nothing beats a crispy saladZayıflamak her zaman büyümüştür gözümüzde. Ne zaman bir yerde diyet konusu açılsa kendimizi mahçup hissederiz. Kilolu olduğumuz için gözler hemen üzerimize çevrilir. Bu rahatsız edici bakışlar adeta bize zayıflamaya daha karar vermedin mi, demektedir. Zayıflama sorunumuz adeta herkesin genel bir problemi haline dönüşür. Üzerine vazife olmayanlar bile bizim kilolarımız hakkında kendini söz sahibi zanneder.


Bu duruma son vermek ve zayıflamak istemez misiniz?

Zayıflama konusunu dert etmeyi bırakın ve yazdıklarımı lütfen dikkate alın. Bugün, o gün olsun. O büyük gün. Zayıflamaya karar verdiğiniz gün!

Diyetinizi devam ettirecek önemli taktikler:

Önden bir salata lütfen!

Yemeğe başladıktan sonra beyne tokluk sinyalinin gitmesinin en az 15-20 dakika sürdüğünü artık hepimiz biliyoruz. Az çiğneyip, hızlı yerseniz tokluk oluşana kadarki sürede daha çok yemek yersiniz ve aldığınız kalori miktarı artar. Bu nedenle yemek yeme hızınızı yavaşlatmanız önemli. Aynı zamanda yemeğin başlangıcını salata ile yaparsanız, yemekte aşırıya kaçmanızın önüne geçmiş olursunuz. Ama salata soslarına dikkat! Tercihiniz balzamik sirke, limon veya nar ekşisi gibi düşük kalorili soslar olabilir.

Çeşitlendirin!

Her gün aynı besinleri tüketmek diyeti sıkıcı kılar. Tüketimlerinizde küçük değişiklikler yapmaya çalışın. Her gıda farklı besin öğeleri içerir ve metabolizmanızı farklı derecelerde aktive eder. Çeşitlilik, motivasyonunuzu da arttırarak sıkıcılığı ortadan kaldırır ve istikrarlı bir şekilde diyetinize devam etmenize destek olur.

ekmek yemesek zayıflar mıyızMetabolizmanızı da uyandırın!

Gün içerisinde enerjinizi ve motivasyonunuzu koruyabilmek için güne her gün farklı bir kahvaltı ile başlayın. Rahatlatıcı etkiye sahip serotonin hormonumuzun salgılanmasına yardımcı olan, kepeği ayrılmamış tahıllardan yapılmış ekmekleri veya tam tahıllı kahvaltılık gevrekleri kahvaltınızı çeşitlendirmek için kullanabilirsiniz. Besin tüketme, sindirim sistemimizi aktive ettiği için sabah yapacağımız dengeli bir kahvaltı, metabolizmamızın çalışmasını sağlayarak, sabah yorgunluğumuzu atmamıza da destek olur.

Ve bunları da deneyin:

İşte veya sosyal hayatınızda size güçlü motivasyon sağlayan bir diyet partneri seçin.

Gözünüzü korkutmayacak hedefler belirleyin. 15 kilo vermeye şartlanmaktansa önce 3 kilo vermeyi hedef edinin, başardığınızda sevinin. Kısa süreli hedefinize ulaştıktan sonra yeni hedefinize odaklanın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*