Diyet yaparken mutlaka yiyin

Diyette olanlar, zayıflamak isteyenler, ne yersem daha çabuk zayıflarım diyenler, diyet yaparken yiyecek sıkıntısı çekenler için güzel bir zayıflama yiyecekleri listesi. Zayıflama diyeti yapanlar mutlaka bunları da tüketmeli. Rejim yapanlar için güzel bir rehber. İşte, diyet yapanlara özel metabolizmayı hızlandıran yiyecekler, yedikçe zayıflayın; yulaf, yoğurt, acı biber, ananas, ceviz ve zencefil. İşte her diyet listesinde olması gerekenler.

Yağsız protein kaynakları, yağ eklemeden de tok hissetmenizi sağlar. Buna rağmen, 18-50 yaş arasındaki kadınların yüzde 50’si bu temel besini alması gerektiğini bilmiyor. Kırmızı etten daha yağsız olan somon balığı, sağlıklı tekli doymamış yağlar açısından zengin.

Fasulye çeşitlerine göre porsiyon başına 5 gram daha fazla protein ve lif içeren barbunya, aynı zamanda yarım fincanlık miktarında 2 gram zayıflatan karbonhidrat olan dirençli nişasta barındırıyor.

Çikolata tutkunları, sevinebilirsiniz! Küçük bir parça bitter çikolata sindirimi yavaşlatıyor. Böylece kendinizi daha uzun süre tok hissedip bir sonraki öğünde daha az yiyorsunuz.

Peynirde bulunan yağ asidinin aynısı sütte de var ve sütteki protein daha fazla tok tutma özelliğine sahip. Ayrıca içindeki kalsiyum da zayıflamaya daha fazla yardımcı olan bir element. Araştırmalar sonucu, günlük bin ya da bin 400 miligram kalsiyum alan kadınların daha fazla yağ ve kalori yaktığı kanıtlandı.

Pazı
Pazı, gözlerimin yaşlanma sonucu maruz kaldığı zararları minimuma indirger. Çünkü yapraklarında, gözleri yaşlanmanın etkilerinden koruyan karotenoid maddesi bulunur. Ayrıca yaşlanma karşıtı vitaminlerden E vitaminini de içeren pazı, kansızlığı da önler ve vücuda kuvvet verir.

Kırmızı biber
Betakaroten içerikli kırmızı biber, özellikle bir de acıysa, en iyi C vitamini kaynaklarından biridir. C vitamini kolajen seviyesini ve cildin elastikiyetini korumakta oldukça etkili bir vitamindir. Tüm bunlar yaşlanmanın da belirtileri olduğundan, kırmızı biber bu belirtileri minimuma indirgememizi sağlıyor.

Kurubaklagiller
Kurufasulye, nohut, bakla, bezelye, mercimek, yeşil fasulye, soya ve yulafta bol miktarda bulunan saponinler, antioksidant etki göstererek hücrelerdeki DNA mutasyonlarını önleyerek antikanserojen etki gösteriyorlar. Bu yüzden kurubaklagilleri sıklıkla tüketmek gerekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*