kilo verme yöntemleri40 kilo verdim evet. 2 sene gibi uzun bir zamana yayarak sürdürdüğüm bu kilo verme süresince zaman zaman kaçamaklar da yapmadım değil hani. Örneğin bir arkadaşımın doğum gününde, ya da arada sırada gittiğim bir arkadaş toplantısında yaş pasta da yedim, cips de. Öyle az da yemedim yani. 2 dilim yaş pasta yedim mesela. Hiç de vicdanım sızlamadı.


Çünkü, o gün o yaş pasta ve diğer abur cuburlar dışında hiçbir şey yemiyordum. Bol bol su içiyor, dönüşte de en az 1 saat yürüyordum. Ertesi günü de dukan saf protein olarak geçiriyordum. Yani ertesi gün sadece yağsız saf protein ürünler yiyordum. Yağsız peynir, tavuk göğüs eti, ızgara etler gibi..

Böyle kaçamaklardan sonra insan daha bi motive oluyor zaten. Şu 3 günlük dünyada zayıflayacağım diye de ızdırap çekmenin bir anlamı yok. Her zaman değil ama bazen insan istediği yiyecekler doyasıya yemeli. Yemel i ki aklı onda kalmasın. Eğer canımızın istediği bir abur cuburu ya da yemeği yemezsek o hep aklımıza geliyor. Sürekli onun hayalini kuruyoruz. Sonra da bazen bütün gemileri yakıp diyeti falan bırakmıyor muyuz.

Yalan mı?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*