Cilt Pigmentasyonu İçin Elma ve Bal

Maskeleri hazırlamak için her çeşit elma kullanabilirsiniz. Ancak normal ve yağlı cilde sahip olanlar ekşi elmalar tercih ederlerken, kuru ciltli kadınlar  tatlı elma çeşitleri kullanmalıdır. Elma kütlesi hızla oksitlenir, kararır ve yarım saat iyileşme özelliklerini kaybetmeye başlar çünkü elmalı yüz maskesi, uygulamadan hemen önce hazırlanmış olmalıdır. Yerel alanda yetiştirilen elmalardan bir maske hazırlamak daha iyidir. İthal meyveler uygun değildir, çünkü raf ömrünü uzatmak için kimyasal yollarla daha da işlenirler.

Kozmetik amaçlar için kullanmadan önce elma iyice yıkanmalı ve kurutulmalıdır. Isıl işlemden geçirilen ürünlerdeki gibi esasen çiğ elma kullanılan maskelerin hazırlanmasında besin maddelerinin çoğu kaybolur. Bir maske hazırlamak için zamanınız yoksa, bir dilim taze elma kesip yüzünü 10 dakika boyunca sertçe ovmak mümkündür. Bu işlem, deriyi hızlı bir şekilde yenilemenizi, doğal tonunu geri yüklemenizi sağlar.

Cilt Pigmentasyonunu Geliştirmek İçin Elma ve Bal

İhtiyacın olacak:

Yarım elma
Bal – 1 çay kaşığı
Elma sirkesi – 1 çorba kaşığı
Zeytinyağı – 2 çorba kaşığı
Elma soyulmalı ve geriye kalan bileşenlerle ince kıyılmış ve karıştırılmalıdır. Maskenin aktif süresi – 25-30 dakika. Karışım önce ılık su ile yıkanır, daha sonra yüzünü soğuk suyla yıkayın.

Bu elma maskesi en iyi cilt beyazlatıcısıdır . Eğer etkisini elde edebilirsiniz aktif bileşenleri kullanarak cilt aydınlatma , çiller kaldırmak karanlık noktalar azaltmak yüzünde ve cildi beyazlatır . Haftada bir kez uygulayın.

Elma ve Salatalık ile Çilleri Yok Edelim

İhtiyacın olacak:

Ezilmiş elma ve salatalık – 1 çorba kaşığı
Yağlı ekşi krema – 1 çorba kaşığı

Malzemeleri iyice karıştırın, maskeyi yüzüne uygulayın ve 20 dakika bekletin, nemli bir bezle çıkarın veya yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Elma Ve Limon Suyu Maskesiyle Cilt Aydınlatma

İhtiyacın olacak:

Elmanın yarısı
Limon suyu – 1 çay kaşığı
Lor – 1 çay kaşığı

Elmalı yüz maskesi tarifi yağlı ciltler için mükemmeldir. Önce elmayı rendeleyin ve bir fincanda toplayın. Peynir ilave edin ve pürüzsüz bir macun elde edilene kadar iyice karıştırın. Lor peyniri, cildi nemlendirici ajan olarak bilinen laktik asiti ve ekstra yağın giderilmesinde yardımcı olur. Bu, yağlı cilt dokusu için bu tarifi ideal kılar. Karışımı temiz yüzeye uygulayın ve 10 dakika boyunca bırakın. Soğuk su ile yıkamalısınız, böylece ferahlatıcı bir his verecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*