Bu Yemekler Zayıflatır

zayiflatirmi (59)Yemek yemek harika bir şey. Hele de diyet yaparken. Açlıktan kıvranan bir insansanız hele de diyet yapıyorsanız, önünüze gelen yemeğin hem doyurmasını hem de zayıflatmasını istersiniz. Ne de olsa bu emekler bir amaç için. Rejim yapmanın sonucunda yaptığınız rejimin zayıflatmış olması lazımdır. Şimdi size zayıflama rejimi yaparken yiyebileceğiniz çok güzel yiyecekler veriyorum. Bu yiyeceklerle yemekler yapın. Hem zayıflayın hem de hayattan tat alın.

Yağsız protein kaynakları, yağ eklemeden de tok hissetmenizi sağlar. Buna rağmen, 18-50 yaş arasındaki kadınların yüzde 50’si bu temel besini alması gerektiğini bilmiyor. Kırmızı etten daha yağsız olan somon balığı, sağlıklı tekli doymamış yağlar açısından zengin.

yoğurt yemek zayıflatırBir insan mutlu olmak için ne ister? Önce sağlık… Besinler bunu sağlayabilir mi? Kesinlikle evet.. tabii ki hayatınızda yolunda gitmeyen bir şeyi yoğurt devreye girip değiştiremez.. Fakat yoğurt içindeki vitaminler ile emin olun sizin sağlığınız için elinden geleni yapıyor.

Yoğurt suyunda bolca bulunan riboflavin ( Kaynakları yer fıstığı,süt ve süt ürünleri, bira ve ekmek mayası, böbrek, domates kuru baklagiller, balık, yeşil yapraklı bitkiler, süt, yumurta, karaciğer) enerji oluşumunu sağlar, cildinizi korur. Ve en çok merak ettiğiniz de zayıflamadaki rolü! Yoğurt deyince ilk akla gelen ‘Kalsiyum’ yağ yakımını sağlar ve bu da daha kolay zayıflamanız anlamına gelir. Tam da istediğimiz gibi.. Zayıflayalım ve hepsi de yağdan gitsin istemiyor muyduk? O zaman yoğurtlar sofraya!

aci kirmizi biber yemek zayiflatirKırmızı biber

Acı sevenler sevmeyenlere göre daha şanslı, çünkü kırmızı biberin içindeki capsaicin maddesi metabolizmayı hızlandırıyor, vücut ısısını yükselterek enerji harcamaya neden oluyor. Eğer midede bir sorun yoksa yemeklere mümkün olduğu kadar kırmızı biber eklenmelidir. Hem sağlık için hem de zayıflamak için biberin her çeşidini tüketmeliyiz. Günümüzde kansere karşı koruyucu gıdalar listesinde bile acı kırmızı bibere yer verilmektedir. Ben yemem, sevmem diyor olabilirsiniz ama kırmızı acı biberin kilo verdirdiği kesin bir gerçek.

Sağlıksız diyetBeyaz lahana

Beyaz lahana çok düşük kalori değerine sahiptir ve içeriğindeki yüksek lif sayesinde tok tutan gıdalar arasındadır. Zayıflamaya karar verenler özellikle tüketmeli, “ben kilomdan memnunum” diyenler de haftada bir gün mutlaka yemelidir. Ama zayıflayacağım diye günlerce sadece ve sadece lahana çorbası içmilmemelidir.

Unutmayın, beslenme denge işidir, lahanayla ömür geçmez!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*