diyet_tartiŞöyle bir gerçek var; nasıl şişmanlarsanız öyle kilo verirsiniz. Ya da başka bir deyişle; insan nasıl kilo almışsa öyle zayıflar. Kilo alma nedeniniz bu noktada hayati önem taşıyor. Belirli bir sağlık sorunu, psikolojik bir sorun ya da yeme bozuklukları. Şimdi tesbit zamanı. Siz neden kilo aldınız? Niye kilo alıyorsunuz ve kilo alma süreciniz sürüyor mu?


Sevgili okuyucularım ben 1 sene içinde 35 kilo verdim. Bu zayıflama süresi boyunca neleri yanlış yaptığımı araştırdım durdum. Benim kilo alma nedenim kesinlikle abur cuburdu. Cips, kola, çikolata, hazır gıdalar, bol bol beyaz ekmek tüketmek, tostlar ve makarna. İşte yeme bozukluğum bunlardı. Ve ne yaptım?

Normal bildiğiniz yemek yemeye başladım. Abur cuburu kestim. Beyaz ekmek değil kısıtlı miktarda siyah ekmek tüketmeye başladım. Yoğurt, sebze yemekleri, et, tavuk ve benzer ev yemeklerine yöneldim. Bir de baktım ki kilo vermeye başlamışım. Aşırı doymak yerine normal doyuma ulaşmayı amaçladım.

Karnımı tıka basa doldurmadım. Doyduğumu hissetmeden yemeyi bıraktım ve baktım ki bu kadar yemek bile bana yetiyor.

Siz nasıl kilo aldınız

Kilo alma nedenlerinizi bulun. Ben diyetisyene gitmedim ama sık sık kan testlerimi yaptırdım. Unutmayın size sizden başka kimse yardımcı olamaz. Diyetisyen ya da başka hiç kimse sizin başınızda bekleyerek sizi takip edemez. Kendi polisiniz kendiniz olun. Ve artık dur deyin!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*