hayat çayı 9luZayıflama için bitkisel çaylar nasıl demlenir ve nasıl içilmelidir ? Zayıflama konusunda çayların etkisini bilmeyen yoktur. Zayıflama çayları metabolizmayı hızlandırıcı ve ödem söktürücü özelliğe saihiptir. Bu yönüyle de elbet de diyetlerin vazgeçilmez parçalarıdır.

Zayıflama çaylarını gelişi güzel içmekse çok yanlıştır ve sağlık sorunlarına yol açar.


Çoğu zayıflama çay lar yada tok tutarlar yada metabolizma hızlandırırlar. Yada ikiside aynı zamanda. Funda çayı, yeşil çay, mate çayı, zencefil çayı, safran çayı, onlar hepsi çok faydalı ve zayıflamada kullanılan çaylardır.

Tok tutan çaylar mate gibi sizi yemeklerden uzak tutar. Biliyorsunuzdur, yemek yemeden duramıyoruz, biraz acıktık mı hemen yemek yiyoruz. İşte mate çayı yada herhangi başka tok tutan bir çay size tok hissi verir, ve yemekleri günde 3 defa yemek için fazla değil yardımcı olur. Metabozlimayı hızlandıran çaylar zencefil gibi, yemekleri eritmek, yağ emilimi azaltmak gibi fonksyonlara sahiptir.

En ağır yemeklerden sonra ( misafirlerde yada bayramda örnek) mutlaka zencefil çayı için, o zayıflatmazsa, dahada fazla kilo almaktan kurtarır. Ben karbonhidratlı yemeklerden sonra her zaman zencefil çayı içerim.

Beşibiryerde çayı gibi karışımlar dahada iyi etki gösterir. Yalnız, beşibiryerde gibi çayları satın alırken çok dikkat edin, markaya ve fiyata. Emin değilseniz, bu karışımı kendinizde evde yapabilirsiniz.

Hazır olan çaylardan onların bir farkı yoktur, mate, yeşil çay, kekik, biberiye ve funda karıştıracaksınız. Ama poşet olarak satılan hazır çaylar hayatımızı kolaylaştırıyorlar, biliyorsunuz. Bende hazır poşet olarak çay alıyorum, hem demlenmek hem içmek daha basit.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*