diyet_tartiMerhaba. Diyet sitesi açmaktaki nedenim zayıflamaktı. Bundan 4 sene önce aşırı kilolu biri olarak zayıfla hakkında geniş bir bilgi birikimine saiptim. Bunca şey bilmeme rağmen diyet yapmıyor dolayısı ile de zayıflayamıyordum. Kendi diyet yapmayan biri nasıl olur da diyet hakkında ahkam kesebilir diye de düşünmüyor değildim. Zaten kilolarımla hiç memnun değilken bir de tembel biri olup çıkmıştım. Tam 123 kilo oldum. Evet 2012 1 ocakta tartıya çıktım ve tartıda tam olarak 123 kiloyu gördüm.


Obezdim. Bunu biliyorum. Ben tam bir obezdim. Bundan gurur duyuyor gibi bastırarak söyledim değil mi. Ne yazık ki çok mutsuzdum. Her kilolu insanın hissettiği o mutsuzluk…Kiloları ile barışık kelimesi o kadar saçma ki. Bunu ancak ben bilirim. Ve benim gibi şişman olanlar.

Diyet siteleri sık sık bu kilolarıyla barışık olma konusuna değiniyor. Ve maalesef kilolu ama mutlu olanlar bu şekilde adlandırıyor. Kilolu ama mutlu..Ne yapalım yani hayata mı küselim, ölelim mi, her gün ağlayalım mı, hep siyah mı giyelim, hiç gülmeyelim mi? Sizi mutlu etmek için biz mi mutsuz olalım? Neden şişmanlara böyle sıfatlar yükleniyor. Bundan nefret ediyorum..

Diyet sitesi açma fikri önce bildiklerimi yazmak için cazip geldi. Ama sonra 123 kilo olduğumu görünce ciddi ciddi diyete girmeye karar verdim. Bu kararımı kimselere söylemedim. Kendime sakladım. Ve gizliden gizliye diyetleri araştırmaya başladım. Dukan diyetinde karar kıldım. 1 ocak 2012’de dukan diyeti yapmaya karar verdim. Tam olarak 123 kiloydum. Acelem yoktu. Yavaş yavaş zayıflarım diye umuyordum..

İşte bu zamanlar diyet sitesi açtım. Ve diyetler hakkında ne biliyorsam karalamaya başladım. Özellikle de kendi uyguladığım dukan diyeti hakkında pek çok yazı yazdım. Zaman ilerledikçe ve benim diyetin uygulama süresi uzadıkça hem bildiklerim çoğaldı hem de diyet siteme yazdıklarım çoğaldı.

Bu yazıyı 23.08.2013 19:43 itibarıyla yazıyorum. Diyete başlayalı epeyce olmuş ama ben çok fazla yol kaydetmiş görünmüyorum. 80 kiloyum. 123-80= 43

43 kilo vermişim. Oysa en azından 50 kilo vermem lazımdı. 80 kiloyum ve hedefim ortalama 73-75 kiloya düşmekti. İnşallah düşeceğim. Allah ömür ve izin verirse. İnsan isterse ve çaba gösterirse yapamayacağı şey yok bence. Yeter ki önce Allah’tan dileyelim sonra da çaba gösterelim.

Demem o ki diyet sitesi açtım ve diyet yaptım. Henüz hedefe ulaşamasam da 43 kilo verdim. Benim gibi aşırı kilosu olup da hala diyete başlamamış olanlara tavsiyem; kesinlikle zayıflayın. İnanın olmaz diye bir şey yok. 123 kilo olmak zordu. 80 kiloya indim. Bu güzel bir şey ama bence 70 kilo olmak daha da güzeldir. Ben hala devam ediyorum. Siz de başlayın ve sürdürün. Zor oluyor. Zaman alıyor. Bazen yoruyor ama oluyor. Oluyor işte…

Diyet sitesi aslında motive etti beni. Siz de yaptıklarınızı yazın paylaşın. Ve başarın..

Sevgiler..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*