beyaz çay zayıflatır mıBen içtim. Yaklaşık 5 ay boyunca her gün 3 fincan beyaz içtim. Hala da beyaz çay içmeye devam ediyorum. Şu an size bu yazımı yazarken arada bir beyaz çayımdan yudum alıyor, tadını sevmesem de faydaları sayesinde ona katlanıyorum. Beyaz çay zayıflatıyor demişlerdi. Ben zayıflamadım. Psikolojik olarak kendimi rahat hissettiğim için her gün beyaz çay içmeye devam ediyorum. Hepsi bu.


Beyaz çay zayıflatır mı acaba? Bugün beyaz çay üzerine derin bir araştırma yaptım. Konu hakkında kim ne söylemiş, kimin ne fikri var diyerek giriştiğim derin araştırma neticesinde her konunun altından aynı isim çıktı. Bir çay markasının tanıtımını üstlenen medyatik doktor Yasemin Bradley. Ne tesadüf, beyaz çayı gündeme onun dışında getiren bir doktor henüz yok.

Az önce de sözünü ettiğim tanıdık bir çay markasının yüzü olan Bradley sık sık beyaz çaydan söz ediyor. Ve söz konusu çay markası bu aralar piyasaya beyaz çaylı karışımlar sürmesi ile gündeme geldi. Portakal çiçekli beyaz çay ve kırmızı meyveli beyaz çay raflarda yerini almaya başladı. Bradley de üzerine düşen görevi yerine getirerek hafızalarımıza sürekli beyaz çayı kazımaya çalışıyor.

Şu an bu çay markası haricinde Türkiye pazarında herhangi bir firma sallama beyaz çay sunmamakta.

İşin özü şu sevgili okuyucularım. Beyaz çay da iyi bir çay evet çok faydalı, yüksek antioksidan özellikli, kanser savar. Ancak zayıflama konusunda aman aman bir beklentiniz olmamalı. Çin’lilerin milli çayı malumunuz. Biz de içelim faydalanalım da çok yüksek beklentilerimiz olmasın.

Pazarlamaya kurban gitmeyelim kısaca :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*