beyaz-cay-glrDr. Yasemin Bradley illa ki beyaz çay için, beyaz çay yağları parçalıyor, vücudun yağ hücresi oluşturmasını engelleyerek zayıflama sürecini inanılmaz biçimde destekliyor, diyor. Sizi bilmem ama ben beyaz çay tabirini bile ilk kez duyanlardanım. Beyaz çay nedir, neye benzer, tadı nasıl hiçbir bilgim de yok fikrim de. Yarından tezi yok beyaz çay arayışına çıkacağım diyebilirim.


Beyaz çay diye bir çay varmış. Karadeniz bölgesinde yaşamama rağmen hayatımda hiç tatmadığım ve hatta market raflarında da hiç rastlamadığım bir çay bu. Beyaz çay da zayıflama konusunda oldukça etkiliymiş. Yağ yakımını hızlandıran özellikleri varmış.

Beyaz çay nedir, nasıl bir çaydır?

– Beyaz çay, aynen yeşil çay ve siyah çay gibi camellia sinensis bitkisinden elde ediliyor.

– Yeşil ve siyah çaydan farkı, elde ediliş yöntemi. Çaylar içinde en kalitelisi, en az işlem görmüş olanı.

– Tomurcuklar toplandıktan sonra hemen buhardan geçirilip, enzimatik etkisi durduruluyor ve kurutuluyor. Yani yeşil ve siyah çayda olduğu gibi soldurma, yuvarlama, kavurma işlemleri veya siyah çayda olduğu gibi fermentasyonla hazırlanmıyor.

– Beyaz çay demlendiğinde ortaya çıkan renk beyaz değil, çok açık sarı.
Peki beyaz çay nasıl kilo verdirir? Beyaz çay nasıl zayıflatıyor? Kısaca beyaz çay konusunda biraz daha bilgilenelim.

Beyaz çay yeni yağ hücresi oluşmasını engelliyor, olanı parçalıyor.

Aynen yeşil çay gibi vücutta yağ üretimini baskılayıcı ve mevcut yağın parçalanmasını sağlayıcı etkiye sahip. Şişmanlık ve obeziteyle ilişkili sorunların tedavisinde yararlı olabileceği düşünülüyor.

Almanların yaptığı ve sonuçları Beslenme ve Metabolizma dergisinde yayımlanan bir araştırma sonucu şöyle: Laboratuvarda insan yağ hücrelerini oluşturmuşlar ve üzerine beyaz çayın etkisine bakmışlar.

Araştırmanın sözcüsü Marc Winnefeld’in açıklaması: Yeni yağ hücrelerinin büyümesini sağlayan genlerin çalışmasını engelledi. Halihazırda varolan yağ hücrelerinin de parçalanmasına, küçülmesine yol açtı.
Yeşil çay içen zayıflar hanımlar. Yeşil çay kulağınıza küpe olması gereken bir çaydır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*