beyaz çay zayıflatır mıHemen konuya girmek istiyorum. Bence bu bir çeşit pazarlama politikası. Uzman bir diyetisyen çıkıyor. Beyaz çay zayıflatır diyor. Aa beyaz çay zayıflatıyormuş diyip hemen saldırıyoruz. İçiyoruz. Ama kazanan her zaman satıcı oluyor. Bu senaryo size de tanıdık geldi mi? Son bir senedir beyaz çay için olanlar aynen böyle. Bir firma beyaz çay sürdü piyasaya. Aslında tam da beyaz çay denmez çünkü karışık bitki çayı.


Ve herkes beyaz çay zayıflatıyormuş masalları ile bu firmanın çayına saldıracak öyle mi? Bildiiğimiz sallama çay, e haber de sallama tabi..

Söz konusu sallama çay markasını yazmıyorum ama bu tip pazarlama stratejileri beni rahatsız ediyor. Evet beyaz çay çok faydalı bir çay. Ancak zayıflatıyor, yağ yakıyor diye beynimize beynimize itilmesi de hiç doğru değil. Hiçbir bitki tek başına yağ yakamaz. Sadece çay içerek kilo verilemez. Çayların ya da bitkilerin direkt zayıflatıcı etkisi olsaydı kimse kilolu olmazdı.

Beyaz çay etkili bir diyet eşliğinde içildiğinde elbet de kilo vermeye yardımcı olur. Ama söylediğim gibi yardımcı olur, salt beyaz çay direkt zayıflatmaz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*