Bel Nasıl İncelir

göbek için değişik beslenmeİncecik bir bel, kadınsı kıvrımlar, erimiş bel simidi, vücuda daha güzel oturan pantolonlar ve düz bir karın. Her kadının hayali de bu değil mi sanki. Bel nasıl incelir? Kalın ve pek de kadınsı hatlara sahip olmayan bir bele sahipseniz belinizi inceltmek için beslenmenize dikkat etmeli ve bu diyetin yanı sıra haftada 3 kez egzersiz de yapmalısınız. Bel yalnızca diyet ile incelmez. Beli inceltmek için, daha ince bir bel için egzersiz de yapılır.

Bel ve basen incelten içecek

(Formülden 1 su bardağı kadar çorba çıkıyor)

Malzemeler:

1 adet olgun tatlı mango
½ adet büyük boy havuç
1 parmak kalınlığında taze zencefil

Yapılışı:

Tüm malzemeler yıkanır. Mango kabukları soyulur, büyük çekirdeğinden çıkarılır. Havuç ve taze zencefil de soyulur. Malzemeler katı meyve sıkacağına konur ve sıkılır.

1 kase çorba 120 kaloridir.

YAĞLANMAYI ÖNLEYİN
Çok fazla ve ağır yemek yendiğinde yağ vücudumuzda birikir ve o da şişkinliğe neden olur. Bu durumu önlemek için de dikkat edeceğimiz birkaç nokta var.

Hareket edin
Özellikle karın çevremizde biriken yağları önlemek için en etkili yöntem spor yapmak, hareket etmektir. Haftada 3 gün düzenli olarak egzersiz yapmaya ve 30 dakikadan fazla oturmuş pozisyonda olmamaya özen gösterirseniz yağları yakabilirsiniz.

Şekeri azaltın
Özellikle tatlılarda, şekerlerde ve sodalı içeceklerde bulunan şekerler, aynı rafine şekerler gibi kandaki insülin seviyesini artıracak ve vücutta yağ seviyesinin yükselmesine neden olacaktır. Dolayısıyla şekeri mümkün olduğunca hayatınızdan çıkarmanız gerekli.

Size göre olanı bulun
Kimi insanda yenilen yiyecekler nedeniyle yağlanma kalça kısmında, kimi insanda ise göbek kısmında oluşur. Siz de kendi anatominizi keşfedip ona göre bir egzersiz ve beslenme programı oluşturursanız uyguladıklarınız daha etkili olacaktır.

Kreminizi sürün
Bazı bölgesel zayıflama kremleri de etkili olmaktadır. İçeriğine ve doktor tavsiyesine göre kullanacağınız bakım kremleri bazen, uyguladığınız tüm beslenme ve spor programının daha etkili sonuç vermesine yardımcı olabilir.

Göbeğinden şikayetçi olanlar için bu bilgiler çok önemli! İç Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Metin Okucu, göbek yağlarıyla ilgili doğruları ve yanlışları şöyle sıralıyor:

1. Kilo vermek ilk önce göbek çevresinde başlar – DOĞRU

2. Göbek yağlanması ile iç organ yağlanması beraber olur – DOĞRU

3. Mekik çekmek göbeği eritir – YANLIŞ

4. Göbek çevresi ölçümü şeker ve kalp hastalığı riskine işaret eder – DOĞRU

5. Zayıf kişilerde de göbekte yağlanma olabilir – DOĞRU

6. Göbek yağlanması ereksiyon bozukluğu yapabilir – DOĞRU

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*