Bu diyet özellikle bel ve göbek bölgesinin incelmesini sağlıyor. 2 ay içinde bel ve göbek bölgenizde gözle görülür bir incelme sağlamanız mümkün. 8 haftalık bir süreçte yapılan deneylerde, bu diyeti yapan deneklerde 5 cm incelme saptanmış. Üstelik diyet oldukça pratik ve lezzetli. İşte bu kadar basit yöntemlerle kısa sürede incelebilirsiniz.


Diyetin özelliği dukan diyeti ile tamamen uyumlu. Yani bu da bir çeşit protein diyeti. Temel kural yağsız, saf protein ile beslenmek. Yağ alımını, karbonhidrat tüketimini tamamen kesiyor, bir süre sadece protein ile karnımızı doyuruyoruz ve böylece kısa sürece incele biliyoruz.

Diyet, özetle karbonhidrat ve yağın kesilip protein alımının artırılmasına dayanıyor. Yapılan denemelerde, 8 hafta sonunda diyete katılan gönüllüler 6.5 kilo vermeyi başardı.

Deneklerin bel kısmında 2 santimetre incelme, vücut yağ oranında ise yüzde 2.8 azalma görüldü. Deneklere verilen yiyecekler arasında somon balıklı salata, kömürde ızgara edilmiş tavuk ve yağsız et veya tavuklu domates risotto yer aldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*