Aydınlatıcı Ev Yapımı Doğal Yüz Toneri

Yüz temizleyicisi olarak da kullanabileceğiniz organik cilt toniği yapmak yaklaşık iki dakika sürer. Ev yapımı organik cilt bakım ürünleri (hepsi kolaydır), zor telaffuz edebileceğiniz ve kesinlikle yüzünüzde kalmak istemediğiniz kimyasalları emici cildinizden uzak tutacaktır. Bu cilt toneri sadece 4 temel içeriğe sahiptir. Yapmanız gereken tek şey onları bir araya getirmek. Ancak her maddenin gerçekten özel bir amacı vardır. Geleneksel tıbbi kullanım yüzünden seçilirler. Sadece hoş kokular dahil edilmezler. Bu malzemeler gerçekten işe yarıyor!

Elma Sirkesiyle Cilt Bakım Toniği Yapalım

Her şeyden önce, elma sirkesinin eşsiz özelliklere sahip olduğu ve şaşırtıcı bir bileşen setinden oluştuğu belirtilmelidir. Üretimi sırasında neredeyse hiç kayıp vermeyen elmaların faydalı yelpazesi, elma sirkesine göç eder. Ek olarak, elma sirkesinin bileşimi, birçok vitamin (E, C, A, B1, B2, B6) , besin maddeleri ( lektinler , enzimler, amino asitler) ve mineraller (selenyum, potasyum, kalsiyum, manganez, sodyum) ile de zenginleştirilmiştir , Bakır, çinko, demir fosfor, magnezyum) . Fakat onun tıbbi niteliklerine dikkat edelim.

Bu bir asittir ve uzun süredir rahatsızlıklarının yüz milyonu için evde çare olarak veya ‘halk tedavisi’ olarak bilinmektedir. Elbette bu ilaçların çoğu doğru değildir. Ancak son zamanlarda elma sirkesi, sağlık ve güzellik için dahili ve harici olarak popülerlik kazanmaya başladı. Cilt bakımı ev yapımı ürünler için mükemmel bir bileşen.

Bu elma sirkesi , cildin pH değerini korumakla alakalıdır . Cildimiz doğal olarak 5.5 veya daha düşük bir pH’da (biraz asidiktir) bulunur. Sabun çok alkali ve cildin pH’sını bozacaktır, ancak normal musluk suyunun bile cildimizin pH’sını değiştirebileceği gösterilmiştir! Tonerdeki ACV’yi kullanmak , ideal cilt pH’sına yaklaşması için daha fazla asit katar .

Elma sirkesi bir asit olduğundan çok hassas cildi tahriş edebilir. Bu toneri çok güçlü bulursanız, daha fazla su ve daha az sirke ekleyin.

Bir başka elma sirkesi cilt bakım toneri tarifi

İhtiyacınız olanlar: (tercihen çiğ ve pastörize edilmemiş) elma sirkesi 2 yemek kaşığı, nergis infüzyon (ya da papatya infüzyon veya rosewater) 2 yemek kaşığı, hamamelis (tercihen su bazlı) 1 çorba kaşığı bitkisel gliserin 1 çorba kaşığı.

Bir bardak kurutulmuş otu taze kaynatılmış suya koyarak, ebru veya papatya infüzyonunu yapın. Tüm malzemeleri bir şişe içinde karıştırın.

Yüzünüzü temizledikten sonra pamuklu bir bez ile uygulayın (göz bölgesinden kaçının!) Ve nemlendirici ile sabitleyin.

Bu ev yapımı toner kuru ve hassas ciltler için bile mükemmel bir çözümdür.

Kuru ciltler için: Cadı elbisesini bir arada bırakın ve bunun yerine 1 çorba kaşığı rosewater kullanın.

Hassas ciltler için: elma sirkesinin yarısı kadar miktarda kullanın. Cadı gübresini gül suyu ile değiştirin. Papatyalı yerine papatya infüzyonu kullanabilirsiniz, çünkü çok yatıştırıcıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*