Antakya Biberiyle Zayıflayanlar

BİBERAntakya biberi..Son ayların zayıflama fenomeni. Her yerde samandağ biberinden söz ediliyor. Bu acı biber Antakya samandağ bölgesinde yetişiyor ve o bölgeye ait özellikle sergiliyor. Her şeyden önce gerçekten de çok acı bir biber ve zayıflatıcı etkileri de uzmanlar tarafından onay görüyor. Uzmanlar antakya biberinin zayıflatıcı tesiri var diyor.

Acı biber vücudu ısıtıyor. Vücut ısısı yükseldikçe yağ yakımı da artıyor. Çok sıcakta eriyen yağlar kısa sürede enerjiye dönüşüerek vücuttan atılabiliyor. En basit anlatımıyla antakya biberi de vücuda bu etkileri gösteriyor diyebiliriz.

Samandağ biberi; Acı, sulu ve yeşil bir biber. Yılın belli zamanlarında yetişiyor ve taze olarak tüketilmesi tavsiye ediliyor.

Midede diğer enzimlerle hemen karışarak sindirimi çabuklaştıran bu biber, spor yapıyormuşsunuz gibi metabolizmanızı hızlandırıyor ve böylece yağ yakmayı kolaylaştırıyor.

Samandağ biberi, doğal ortamında yetiştirilip siparişe göre taze olarak yerinden toplanıyor. Antakya’daki pazarlarda hemen tükeniyormuş şu sıralar. Sofrada yemeklerle beraber, yemeğin içine doğrayıp ya da közde pişirerek de yiyebilirsiniz. Çok acı olduğu için önceleri yerken dikkatli olmakta yarar var. Bir de yağ yakımı kolaylaştırmak için günde bir saat spor yapmakta…

Samandağ biberinin zayıflatıcı ve sağlık için faydalı birkaç özellikleri

Metabolizmayı hızlandırır ve böylece vücuttaki yağ yakımını artırır.

Biber mideyi uyarır, sindirim salgılarını artırır, sindirimi kolaylaştırır, idrarı artırır.

İçerdiği antioksidan ve diğer maddeler sayesinde, birçok kanser türüne ve kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.

C vitamini yönünden zengin olduğundan, bedenin hastalıklara karşı direncini artırır, soğuk algınlığının ilk aşamasında iyileştirici etki gösterir.

İçerdiği yüksek orandaki lif nedeniyle kabızlığa iyi gelir.

Acı biber aynı zamanda akciğerler için yararlıdır. Balgam söktürücü işlevi vardır, kronik bronşit ile anfizemi önler ve hafifletir, solunum zorluklarını giderir.

Damarlarda pıhtılaşmış kanı çözer, ağrıları dindirir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*