Annesi gençliğinde kilolu olan kadınlar dikkatli olsun.İnternette gezerken bir haber okudum hanımlar.Aklıma takıldı.Şöyle bir düşünün bakalım anne ya da babanızın gençliğine benziyor musunuz ? Anneniz 20 yaşında kaç kiloymuş bir sorun, şimdi kaç kilo ve siz 20 yaşınızda kaç kiloydunuz,şimdi kaç kilosunuz ? Eğer sizin için henüz vakit varsa önleminizi alın ve beslenme şeklinizi bir gözden geçirin.Yoksa annenize benzeyeceksiniz !


Mehmet Öz sağlık konularında başvurduğum en önemli sağlık kaynaklarımdan.SABAH gazetesinin sağlık köşesinde yazan sevgili MEHMET ÖZ kilo alma noktasında bizlere çok faydalı bilgiler ve ip uçları vermiş.İşte onalrdan biri daha.Annenize bakın, kendinizi görün !

Bugün aile albümünüzü ortaya çıkarın… Eski fotoğraflara bakarak, anneniz ve babanızın gençliğine ne kadar benzediğinizi görebilirsiniz. Bu geçmişe dönüş, kiloya bağlı hastalıkları defettiğinizde, görünüşünüzün nasıl olması gerektiği hakkında size fikir verir. Ayrıca bu yolculuk, belinizin alt kısmında neden yağ depolandığı hakkında da ipucu taşıyabilir!

18’LİK HALİNİZ GİBİ MİSİNİZ?

Şimdiki kilonuz, 18 (kadınlar için) ya da 21 (erkekler için) yaşında sahip olduğunuz kiloya ne kadar yakınsa; sağılığınız için o kadar iyi demektir. Tabii bunu, o yaşlarda henüz kilo problemiyle karşılaşmadığınızı varsayarak söylüyoruz… Eğer öyleyse, kendinizin değil, anne-babanız ya da büyükanne-büyükbabanızın o yaşlarda çekilmiş fotoğraflarına bakın. Çoğu insan kiloyu, 21 ile 60 yaş aralarında alır. Alınan fazla kilo; diyabet, kalp hastalıkları ve belli başlı kanserlere yakalanma riskinizi de artırır. Sağlığınızla ilgili bakmanız gereken tek ipucu, tabii ki kilo alımı değildir. Tipinizin değişip değişmediğine de bakın. Eğer yola bir kalem ya da armut gibi çıktıysanız ve zamanla kilonuz değişmese bile elmaya dönüştüyseniz, bu iyi bir şey değildir!