AKDENİYETİAkdeniz diyeti zayıflatır.Bu kesin.Neden mi.Çünkü bütün uzamanlar akdeniz diyetinin zayıflatacağında hem fikir.Akdeniz diyeti aslında diyet de değil.Akdeniz tipi beslenme.Akdeniz tipi beslendiğinizde zaten diyet yapmış kadar oluyorsunuz.Son derece sağlıklı, hafif ve dengeli besleneceğiniz için diyete gerek kalmadan kilo verebiliyorsunuz.Günümün en popüler diyeti oldu artık akdeniz diyeti.Siz de akdeniz diyeti yapmak istiyorsanız nasıl beslenmeniz gerektiğini gelin beraber inceleyelim.


Bir gazete haberinde okuyup anladığıma göre akdeniz diyeti şu şekilde oluyor:

Tahıl, meyve – sebze, ceviz, fındık, balık, zeytinyağı ve düşük kırmızı et temelli Akdeniz diyetinin, üç ayda kalp hastalıkları riskini yüzde 15 gerilettiği kanıtlandı

Uzmanlara göre, üç ay Akdeniz diyetiyle beslenenlerde kalp hastalıkları riski yüzde 15’e kadar azalıyor. Araştırma için orta derecede kalp hastalığı riski olan 212 erkek ile kadın seçildi. Bu kişiler üç ay boyunca, tahıl, meyve-sebze, ceviz, fındık, balık, zeytinyağı ve düşük kırmızı et temelli Akdeniz diyetiyle beslendi.

AKDENİZ DİYETİ uygulayanlar, haftada dört kez balık, haftada bir defa kırmızı et yedi. Erkeklerin günde 2, kadınların ise 1 kadeh kırmızı şarap içmesine izin verildi. Sonuçta Akdeniz diyetiyle beslenenlerin kolesterol miktarlarının yüzde 7.5 oranında azaldığı saptandı. Akdeniz diyetinin kalp hastalıkları riskini yüzde 15 oranında gerilettiği belirlendi.