Her zaman bir zaman kısıtlaması vardır zaten değil mi bizim için. Bu zamanlamalar genelde çalışan hanımlar için olabilir. Ev hanımları çok harikulade bir zamana sahiptirler ve zayıflamak için kendilerini istedikleri bedenlere ve kilolara getirmek için daha güzel seçeneklere sahiptirler. Ne güzel ki ev kadınları şanslılar.


Fakat bazı kişi grupları var ki az önce dediğim gibi iş kadınları mesela onlar dönem dönem iş yoğunluğundan almış oldukları kiloları tekrar vermek için belli bir süreç biçerler kendilerine.

Ya da bir başka seçenek daha açıklamak istiyorum onlar da yaz vakti gelmeden önce bikini içine girmek isteyen hanımlar olabiliyor. Tatile gitmeden önce mutlaka ben bu bikinin içine girmem diye kendilerine hırs ederler. Ne kadar güzel!

Bir başka seçeneğimizde eş durumlarıdır. Erkek eş bayan eşinin kilolarından rahatsız olmaya başlar. Evet olabilir ebette de hakkıdır. Çünkü bazen hanımlar işe güce kendilerini o kadar çok kaptırabiliyorlar ki aldıkları kiloları ve benzeri durumları fark edemiyorlar. Hatta ev hanımlarında da bu durum söz konusu olabilmektedir. İş ile güç ile ilgilenenler değil sadece ev hanımları da evde hareket sistemlerini düşürmelerinden dolayı alabiliyorlar.

Her grup için söz konusu olduğunu da görmüş olduk bu şekilde. Eşin isteği üzerine bayan her şeyin farkına varır. Acil kilo verme çabalarına girerler. Peki, bunlar en başta neleri değiştirmeli ve hemencecik kilo verebilmek için hangi düzeneklerini kurmuş hangi alışkanlıklarından kurtulmuş olmalıdır.

* Sebzeler sevilecek. Ve mutlaka tüketimleri düzenli olarak devam edecek. Sebzelerin tüketimlerinde ayrım olmayacak
* Yağ tüketimleri en aza indirgenecek. Kullanım her alanda gerek yemeklerde gerekse de ek dışarıdan hazır olan yiyeceklerde azaltılacak.
* Tuz ve şekerden elimizden geldiğince ya uzak duracağız ya ad en iyisi en aza indirme çabalarımızı hızlandıracağız.
* Koşular olacak ve spor planı hemen kurulacak. Sabahları koşmak akşamları koşmak alışkanlık olacak.
* Yüksek kalorili ve yemeye alışkanlık haline getirdiğiniz yiyeceklerden ve özellikle de içeceklerden de uzak duracaksınız. İçeceklerde diyorum evet. Çünkü genelde şöyle bir düşünce hâkim olabiliyor; içeceklerde yiyeceklere göre daha az kalori olur gibi düşünceler. Hayır, hayır bunlar tamamen yanlış düşünce tamamen basmakalıptırlar. Sakın öyle düşünmeyin içeceklerinde kalori değerlerini tüketirken düşünerek tüketin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*