Acı Biber Yiyen Zayıflar

v49Sid7elGPUAcı biber ye, kilo ver. Acı biber yemenin zayıflattığı biliniyordu ancak yapılan en son araştırmalara göre acı biber yemek kesinlikle garantili bir şekilde zayıflatıyor. Kilo vermek isteyenlere sık sık acı biber yemeleri öneriliyor. Yağ yakmak için yemeklere acı biber eklenmesi gerekiyor. Kış aylarında soğuktan korunmak için de acı biberin ısıtıcı etkisinden faydalanılıyor. Acı biber terletiyor, ısıtıyor.

Kanser hastalığından korunmak için de acı biber yemek etkili. Kalp sağlığı ve kanser hastalığına karşı faydalı olduğu saptanan acı biber her derde deva diyebiliriz.

Çin Tıp Bilimler Akademisi’nin yaptığı ve yarım milyon kişinin katıldığı araştırmaya göre, acı biber tüketen kişilerin kanser ve kalp hastalıklarına yakalanma olasılığı azalıyor.

Acı biberin kilo vermeye de katkısı var. Acı biberin bu faydaları barındırdığı ‘Kapasin’ adlı madde. Kapasin mikroplara karşı da etkili.

Araştırmada ‘Kapasin’in gıda maddelerinin bozulmasına neden olan bakteri ve mikropların yüzde 73’ünü öldürdüğü gözlendi.

Uzmanlar bunca faydasına rağmen acı biberin tüketiminde aşırıya kaçılmaması gerektiğini vurgulamayı da ihmal etmiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*