9’lu Zayıflama Çayı Tarifi

9’lu zayıflama ve sağlıklı hayat çayı. Bu çay bildiğimiz 5’i 1 yerde çayı ancak içine 4 önemli bitki daha eklenmiş ve daha etkili bir zayıflama çayı çıkmış ortaya. 9 Adet hayat için çok önemli bitki içerdiği için sanırım, adını 9 life tea yani 9 hayat çay koymuşlar. Yapılması da kolay, içmesi de kolay. Bu çayı içerek zayıflamak kolay sevgili okurlarım.

Bu çayı demlerken içerisinde yeşil çayı biraz daha çok koyun. Örneğin diğer bitkiler tek ölçekse yeşil çay 2 ölçek olmalıdır. Çünkü yeşil çay yağ yakan en önemli bitkidir.

9 life tea içeriğindeki bitkiler:

Mate çayı
Kekik (ancak bildiğimiz siyah kekik değil beyaz bilye kekik)
Çoban çökerten
Barut ağacı kabuğu (Ayhan Bey kendi sitesinde duyuru yaparak Türkiye’de bu bitkinin tükendiğini yazmış. Çam ağacı kabuğu satıyorlarmış bunun yerine dikkatli olun.)
Yeşil çay
Sinirli ot
Biberiye
Funda yaprağı
Cinnema

Hazırlanışı:

Barut ağacı kabuğunu küçük küçük parçalara ayırıyoruz ve parmak ucuyla ufak bir tutam bir kaba alıyoruz. Büyük bir tutam yeşil çay, bir iki yaprak cinnema atıyoruz. Geri kalan bütün bitkilerden parmak ucuyla bir tutam ekliyoruz. Bir içimlik karışım silme bir yemek kaşığını dolduracak kadar olacak. Karışımı hazırladıktan sonra kaynamış suyu bu karşımın üzerine döküp demlemeye bırakıyoruz. Kaynatmıyoruz kesinlikle demleme yoluyla yapılıyor.

Önemli notlar:

Tansiyon rahatsızlığı olanlar çayı ya hiç içmesin ya da bilye kekikten çok çok az kullansın. Çünkü tansiyonu yükseltiyormuş.

Çok kilolu olmayanlar günde en fazla 2 fincan içebiliyor.

Fazla kilolu olanlar maksimum 5 fincan içecek. Fazlası zararlıymış.

Özellikle sabah kalkar kalkmaz yüzünüzü bile yıkamadan önce bu çayı demleyin.

İlk kullanmaya başlandığında 10-15 kilo rahat veriyormuşuz.

Duraklama dönemine girildiğinde akşam yemeklerinde sadece salata ve altın çilek yiyecekmişiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*